Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Aytun Çıray, Akşener’in Başdanışmanı Oldu

Aytun Çıray, Akşener’in Başdanışmanı Oldu
Reklam

Ödemiş’te görev yaptığı dönemde Ödemiş Devlet Hastanesi Başhekimi olan ve emekli olduktan sonra siyasi hayatına atılan İYİ Partili Milletvekili Aytun Çıray İYİ Parti Genel Başkanı Akşener’in başdanışmanlığı görevini aldı.

İYİ Parti İzmir Milletvekili Aytun Çıray ile Genel Merkez arasındaki buzlar eridi. Genel Başkan Meral Akşener’in davetiyle yapılan görüşme sonrasında Çıray’a Siyasi Başdanışmanlık görevi verildi. Çıray’a Genel Merkez’de ayrı bir oda tahsis edileceği öğrenildi.

İYİ Parti’de geçen yıl yapılan kongrede genel idare kuruluna giremeyen İYİ Parti İzmir Milletvekili Aytun Çıray’ın da aralarında bulunduğu bir grup milletvekili parti içinde muhalif bir oluşumun başını çekmişti.

GENEL BAŞKAN AKŞENER DAVET ETTİ, GÖREV VERDİ

Bu grup içerisinde yer alan Ümit Özdağ ve İsmail Koncuk, ayrı bir parti kurma kararı alırken İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, kritik bir hamle yaptı. Akşener, önceki  genel merkez binasında Çıray ile görüştü. Yaklaşık 1.5 saat süren görüşmede ‘gelecekle’ ilgili konuların konuşulduğu ve ülke gündeminde yer alan tartışmaların ele alındığı belirtildi. Yİ Parti İzmir Milletvekili Aytun Çıray, partisinin Genel Başkanı Meral Akşener tarafından Başdanışmanlık görevine getirildi. Demokrat Gündem’e konuşan İYİ Parti Genel Başkanlık Siyasi Başdanışmanı ve İzmir Milletvekili Dr. Aytun Çıray, “Sayın genel başkanımızın takdiriyle oldu. Bu güvenin karşılığını yerine getirecek şekilde sorumluluk üstlenmiş olduk. Önümüze bakacağız” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in talimatıyla Genel Başkanlık Siyasi Başdanışmanlığı görevine getirilen İYİ Parti İzmir Milletvekili Dr. Aytun Çıray, yeni görevine başladı. İYİ Parti Genel Başkanlık Siyasi Başdanışmanı olan Dr. Aytun Çıray, kendisine tebliğ edilen görevi beklemediğini, kendisine gösterilen güvenin gereğini yerine getireceğini dile getirdi.

GÜVENİN GEREĞİNİ YERİNE GETİRECEĞİM “

İYİ Parti Genel Başkanlık Siyasi Başdanışmanı Dr. Aytun Çıray, “Kararı beklemiyordum. Sayın genel başkanın takdiriyle oldu. Dolayısıyla bu takdire uygun ve bu güvenin karşılığını yerine getirecek şekilde bir sorumluluk üstlenmiş olduk. Güvenin gereğini yerine getireceğim.Kendisine yöneltilen eleştiriler hakkında değerlendirme yapmak istemeyen İYİ Parti Genel Başkanlık Siyasi Başdanışmanı Dr. Çıray, “Akşamdan bu yana gösterilen yakın ilgi İYİ Parti’ye büyük bir umut bağlandığını da gösteriyor. Bu ayrıca çok önemli. Önümüze bakacağız”  Dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ