Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Bozdağ Kayak Tesisleri Önümüzdeki Kışa Hazır Olacak

Bozdağ Kayak Tesisleri Önümüzdeki Kışa Hazır Olacak
Reklam

Ödemiş’e bağlı yaz ve kış turizminin  önemli merkezlerinden Bozdağ yaylasında  çalışmaları devam eden Kayak merkezinde yeni düzenleme ile eksikliklerin tamamlanması sürüyor.

“KAYAK TESİSLERİNİN KAZANDIRILMASI BOZDAĞ’A HAREKETLİLİK KAZANDIRACAK”

Bozdağ Kayak Tesislerinin mahalleye  farklı bir hareketlilik kazandırmasını beklediklerini ifade eden Muhtar Balcı “Bozdağ sadece Ege’nin değil Türkiye’nin önemli bir turizm  merkezidir. Bu konuda mahallemizin en büyük hareketlilik getiren de kayak merkezinin aktif olarak hayata geçmesidir. Bu konuda buradaki çalışmalar tüm hızıyla devam etmektedir. Normalde  bu tesislerin çalışması  bu için de bulunduğumuz kış içine yetiştirilmesi  bekleniyordu. Ancak bir takım nedenlerle  bu kışa yetişmedi. Tahmin ediyoruz önümüzdeki kış ayı itibarı ile buradaki çalışmaların  tamamlanarak tesislerin hayata geçmesiyle Bozdağ Mahallesinde eski hareketlilik kazandırılacaktır.” dedi.

“BOZDAĞ HEM KIŞ HEM DE YAZ AYLARINDA ÖZELLİĞİNİ KORUYAN  BİR YER.”

Bozdağ Mahallesinin yazın temiz havasıyla, doğa güzelliği ile kışın ise kar yağışıyla birlikte kış turizmi açısından önemini koruduğunu belirten Muhtar Hakkı Balcı “Ödemiş’in gerek  Gölcük ve  gerekse Bozdağ  yaylasının  önemli avantajlara sahip olan yerlerimizdir. Ama önemli olan tesislerin kazandırılmasıyla, birlikte  mahallelerimiz de, eski  hareketliliğin tekrar kazandırılmasını bekliyoruz.” dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ