Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Eriş, Basın Mensuplarıyla Sohbet Toplantısı Gerçekleştirdi

Eriş, Basın Mensuplarıyla Sohbet Toplantısı Gerçekleştirdi
Reklam

Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş İlçedeki basın mensuplarıyla Ahrandı Gazinosunda sohbet toplantısı gerçekleştirdi.

Başkanı Mehmet Eriş, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününde kapsamında sorun ve önerilerin ayrıntılı olarak değerlendirilmesi amacıyla Ödemiş’te yayın yapan gazete temsilcilerinin davetli olduğu toplantıda Belediye Başkan yardımcısı Ufuk Kızıler ve Kültür ve Eğitim Müdürü İlknur Gündüz yapılan toplantıya katıldılar.

Başkan  Mehmet Eriş sohbet şeklinde geçen  buluşmada yaptığı açıklamada “Birgi, Bozdağ, Gölcük üçgeninin tamamlanması yetmez. Lübbey için şehircilik bakanlığı tarafından  hazırlıkları ve planları yapılıyor. Asıl merkezimiz olan Günlüce’de kazı çalışmaları devam ediyor. Birinci etabı efeler yolu ile birlikte sunmuş olacağız,  yaza kadar tamamlanmış olacaktır. Kayak merkezi, yaz kampları olarak Bozdağ cazibe merkezi olacak. Buralarda biz yerleri yapacağız satış yapmak isteyen kişilerde buralarda satış yapabilecekler. Naylon örtülerin içinde satış olmayacak. Yeri olan vatandaşlarımız otel, pansiyon yapabilecekler bunların hepsi birleşince turizm adına iş istihdamı sağlanacaktır. Teleferiği iki yönde düşünüyoruz.  Benim istediğim Birgi’den Akçakmak’a karakolun olduğu yere kadar giden bir teleferik, oradan minibüslerle taşımalı ister Bozdağ, istek kayak tesisleri isterse Gölcük gidebilirler. 20 yıl önce düşündüğüm planını yaptığım 3 proje vardı bunlardan birincisi çevre yolu, ikincisi teleferik, şu an daha iyi duruma gelmek üzere, üçüncüsü ise organize sanayi, şuan organize sanayi konusunda  Rıfat Eriş başkanla beraber yönetimdeyiz. Bu bölgede suyun olmadığı yer Uzundere, Köfündere ve Orhangazi. Orhangazi’nin sorunu çözdük. Çaylı’dan su götürüyoruz. Oradaki insanla yaşıyorsa bu üç köye madalya vermemiz gerekir. Çünkü susuzlukla mücadele ediyorlar. Suyun Saati 100 lira, 120 liraya çıktı. Orada salatalık yetiştirilecek, vatandaş satıp para kazanacak. O bölgede Kaymakçı, Çaylı bölgesinde bakla, bezelye ve Bamyayı öne çıkarmak istiyoruz. Çünkü Kaymakçı bamyası Bursa’da konservesi yapılıyor. Şu an için ürün sadece Ödemiş’e yetecek kadar onu da geliştirmeyi düşünüyorum. Horzum, Çamyayla, Gölcük, Kaymakçı’da yetişen ürünleri değerlendireceğiz. Öncelikle soğuk hava depoları kurulacak, hayvancılıkta buna dâhil ürünlerimizi değerlendireceğiz” dedi.

“BÖLGEMİZDE 50 MİLYONUN ÜZERİNDE  MALİYETLE ARITMA TESİSLERİ KURULACAK“

“Bölgemizde arıtma tesisi yapılacak bazı yerler vardır. Bu konuda İzmir Büyükşehir Belediyesi 50 Milyonun üzerinde maliyetle  çeşitli yerlere  arıtma tesisleri yapılacaktır.    Telefrik konusunda düşüncelerimiz var,  bunun hayata  geçirilmesi konusunda ve bölgede turizm merkezlerinin hareketlilik kazandırılmasının önemli. Bölgemizde  turizm açısında önemli yerlerimiz vardır. Bu yerlerin tanıtımı ve turizm hareketliliğinin sağlanması yönünde de Ödemiş Belediyesi olarak üzerimize  düşeni yaparız.” dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ