Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Trilyonluk Spor Tesisleri Çürümeye Terk Edildi

Trilyonluk Spor Tesisleri Çürümeye Terk Edildi
Reklam

Ödemiş’e bağlı Bıçakçı Mahallesinde önceki dönem Ödemiş Belediye Başkanı A. Mahmut  Badem’in  başkanlığı döneminde Spor Toto Teşkilatının destekleriyle kazandırılan Bıçakçı, Pirinççi Mahalleleri Sentetik Halı Saha  Futbol Tesisleri kaderine terk edildi.

“TRİLYONLUK SPOR TESİSİ HARABEYE DÖNDÜ”

Bıçakçı Mahallesinin gençlerinden Hasan  Sönmez  eski Belediye Başkanı Mahmut Badem  döneminde hizmete sunulan sentetik halı saha tesislerinde doğru düzgün kullanılmadan tesislerin çürümeye terk edildiğini dile getirirken “Mahallemizde futbol genç arkadaşlarımız olmasına rağmen bu halı sahada bir türlü  futbol oynayamadık.  Tesislerde gerek halı sahası  ve gerekse  insanların  soyunup giyineceği  tesisler  tam bir harabe duruma geldi. Şu anda bu tesis ile ilk duyduğumuz  burada  elektriğin olmadığı yönünde  bilgilerimiz var. Bu alt  yapı eksikliği yüzünden de şu anda  tesisler atıl ve çok kötü bir duruma gelmesi sporu seven biz gençleri bir hayli üzmektedir.” dedi.

“DEVLETİMİZİN  BURAYA HARCADIĞI PARAYA YAZIK”

Spor Teşkilat Başkanlığının destekleriyle yapılan sentetik halı saha tesislerinde otların çıktığını ayrıca mevcut halı sahanın da, bozulmaya yüz tuttuğunu dile getiren Bıçakçı Mahallesinin  gençlerinden  Hasan Sönmez “Burada ilk yapıldığı zamanlar bir sentetik halı saha yapılmasına çok sevinmiştik. Ancak daha sonra, tesislerde  gerekli tüm eksiklikler tamamlanmayınca spor tesisler tamamıyla kendi  kaderine terk edildi. Daha sonra da çürümeye  bırakıldı. Devletimizin  bu kadar parasına gerçekten  çok yazık.” dedi.

Köyün  bazı gençleri “Yaşanan  Pandemi süreci  köyün gençleri olarak yapılan bu tesislerde  futbol oynamak istiyoruz. Bu konuda  bu tesislerin harabe halinden  yeni bir düzenlenme yapılarak modern spor tesisinin hizmete girmesini bekliyoruz. Pandemi süreci  sonrasında  spor yapmak istiyoruz.” dediler.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ