Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Bedia Akartürk, İbo Şovda Sahne Aldı

Bedia Akartürk, İbo Şovda Sahne Aldı
Reklam

Türk halk müziğinin duayen ismi  Ödemişli türkücü Bedia Akartürk’ün İbo Sova konuk olmasıyla birlikte söylediği güzel türküleri ile bir kez daha izleyenleri mest etmeyi başardı.  Ödemiş ilçesinde doğan Bedia Akartürk, çok uzun yıllardır Türk halk müziğinin içerisinde bulunuyor. Şarkıları ile adeta efsaneleşen usta sanatçı, 250’in üzerinde plaket alırken 6 kere de altın plak ödülü almayı başardı.

AKARTÜRK KENDİSİ GİBİ ÜNLÜ SANATÇILARLA AYNI GECEDE BULUŞTU.

Sanat hayatındaki ismini  altın harflerle yazdıran ve Türkiye ve dış yabancı ülkelerde de konserler veren  başarılı sanatçı Bedia Akartürk, İbo Şovda  sahne aldığı gecede birbirinden güzel türkülerini seslendirdi. Akartürk  gecede  kendisi gibi ünlü sanatçılar Latif  Doğan, Nuri Sesigüzel, Uğur Karakuş, Kahtalı Mıçı gibi sanatçıların katıldığı  ve sunuculuğunu  İbrahim   Tatlıses’in gerçekleştirdiği Star TV’de  sahne aldı.

BEDİA AKARTÜRK KİMDİR?

Bedia Akartürk’ün hayatı ve şarkıları uzun yıllardan beri çizgisini koruyan Türk Halk Müziğinin eşsiz sanatçısı olan ve aynı zamanda  Ödemiş’in Birgi Mahallesinde yaşayan ve Kesik Çayır, Bir Çift Turna Gördüm, Gayri Dayanamam ve Zühtü gibi küçük büyük herkesin halen dinlediği şarkılara imza atan Bedia Akartürk İzmir Radyosu’nun ardından ise Ankara Radyosu’nda çalışmaya başlamıştır. Sanat hayatını burada devam ettiren ses sanatçısı buradan emekli olmuştur. Akartürk ilerleyen yaşına rağmen sesinden hala bir şey kaybetmeden sanat hayatına  devam ediyor.

Haber : Turgay Konuralp

Bedia Akartürk, ailenin tek çocuğudur. Ailenin tek çocuğu olması dolayısıyla babasının soyadını hiç değiştirmeden Akartürk olarak devam ettirmiş ve adını hiç değiştirmemiştir.

Bedia Akartürk Sanat hayatına yine doğup büyüdüğü İzmir’in Ödemiş ilçesinde başlamıştır, daha sonra yaşını büyüterek İzmir Radyosu’nda çalışmaya başlayan sanatçı 9 yıl İzmir Radyosu’nda edindiği birçok tecrübenin ardından Ankara Radyosu’nda geçmiştir.

Sanatçı sanat hayatını Ankara Radyosu’nda devam ettirmiş ve yine Ankara Radyosu’ndan emekli olmuştur, özellikle o dönemde herkese nasip olmayan Paris Olympia’da muhteşem bir konser veren sanatçı Türkiye’yi en güzel şekilde temsil etmiştir.

Sanat hayatında 6 sinema filmi ve sayısız birçok albüme imza atan sanatçı Edirne’den Kars’a kadar tüm Türkiye’nin sevgilisi olmuştur ve 7 ilde Fahri Hemşehrilik unvanına layık görülmüştür.

Bedia Akartürk, sanat yaşamı boyunca albüm çalışmalarına ve yurt içi, yurt dışı konserlerine aktif olarak aralıksız devam etmiş ve hala etmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ