Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Ödemiş’te Öğrencilerin Okul Sevinci!

Ödemiş’te Öğrencilerin Okul Sevinci!
Reklam

Ödemiş’te okullar kısmi olarak dün açıldı. Dün tüm okul öncesi eğitim kurumlarında, ilkokullarda, 8 ve 12. Sınıflarda yüz yüze eğitim başladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrasında açıkladığı tedbirlerin ardından Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) yüz yüze eğitime ilişkin açıklama yaptı.

Bu kapsamda, 2 Mart Salı günü itibariyle tüm okul öncesi eğitim kurumlarında, ilkokullarda, 8 ve 12. sınıflarda ülke genelinde yüz yüze eğitim başlanılacağı duyuruldu.

ÖDEMİŞ’TE EĞİTİM BAŞLADI!

Buna göre Ödemiş’te , okul öncesi eğitim kurumlarında tam zamanlı, İlkokullarda seyreltilmiş gruplar halinde haftada iki (2) gün, 8. sınıflarda seyreltilmiş gruplar halinde haftada 12-22 saat, 12. sınıflarda seyreltilmiş gruplar halinde haftada 16-24 saat olarak başlandı.

Özel gereksinimli öğrenciler için hizmet veren özel eğitim okul ve sınıfları ülke genelinde tam zamanlı olarak yüz yüze eğitime başlandı.

Tüm okul kademeleri ve sınıf düzeylerinde yüz yüze eğitime 2 Mart Salı gününden itibaren başlandı.

Liselerdeki sınavlar ise 8 Mart Pazartesi gününden itibaren tüm illerde salgın tedbirleri çerçevesinde yüz yüze gerçekleştirilecek.

Köy ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki eğitim kurumlarında mevcut kararlar uygulanmaya devam edecektir.

Yüz yüze eğitim kapsamı dışındaki uygulamalarda uzaktan eğitime devam edilecek. Yüz yüze eğitime katılım veli rızasına bağlı olarak gerçekleştirilecek.

Haber : Cengiz Türkavcı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ