Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

ÇYDD Ödemiş’ten Basın Açıklaması

ÇYDD Ödemiş’ten Basın Açıklaması
Reklam

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Ödemiş Şubesi tarafından 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlandı.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Ödemiş Şubesi adına kaleme alınan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajında  Ödemiş ÇYDD Başkanı Ümran Ateş “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde öğretme ve öğrenme yolunda çağdaş bir gelecek için tüm kadınlarımızla el ele ilerlemekten, bu yolculukta destekçileri olmaktan gurur duyuyoruz.

“ÇAĞDAŞ YAŞAMI DESTEKLEME DERNEĞİ OLARAK KADINLARIMIZIN YANINDAYIZ”

“Kadın; Sadece giydikleriyle, dış görünüşüyle sürekli yargılanan…“Beceremediği” işlere karışmaması söylenen; çağ dışı söylemler altında ezilen ve susturulan. İş hayatında önüne sürekli engeller çıkartılan; daha az maaşla çalıştırılan ve başarılı olmak için daha çok çaba göstermek zorunda bırakılan. Evinde hep en çok emeği harcayan; yine de ailesi ya da eşiyle eşit şartlara sahip olamayan. Eğitim hakkı elinden alınan, çalıştırılmayan, dışlanan, gülemeyen, sömürülen ve ayrımcılığa uğrayan. Şiddetin her türüne maruz kalan; taciz edilen, dövülen, tecavüz edilen ve öldürülen. Bu dünyada en çok adaletsizliğe uğrayan; bu adaletsizliğe son verebilmek için verdiği mücadele hep yalnız bırakılan. Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) olarak kuruluşumuzdan bugüne üretmeye, düşünmeye ve değiştirmeye devam eden kadınlarımızın yanındayız!”

192 BİN KIZ ÖĞRENCİMİZE DESTEK OLMANIN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ”

Başkan Ateş açıklamasının devamında “1989’dan bu yana “çağdaş eğitim yoluyla çağdaş insan ve çağdaş topluma ulaşma” hedefiyle yürüttüğümüz projelerle kadına yönelik her türlü şiddete karşı çıkıyor; öncelikli olarak kız öğrencilerin ekonomik şiddet döngüsünden kendi imkânlarıyla çıkabilmeleri ve güçlü kadınlar olarak kendi hayatları hakkında söz sahibi olabilmeleri adına eğitim almaları için var gücümüzle çalışıyoruz. 17 kız öğrencimizle başladığımız çağdaşlık yolcuğumuzda bugün; isimlerini dünyaya duyurabilen, hayallerini gerçeğe dönüştürebilen ve en önemlisi kendi ayakları üstünde durabilen yaklaşık 192 bin kız öğrencimize destek olmanın tarifsiz sevincini ve gururunu yaşıyoruz. Geleceğimizin ışıkları olan kız çocuklarının eğitimde fırsat eşitliğini yakalaması ve eğitim yoluyla toplumdaki cinsiyet eşitsizliklerinin giderilmesi için 118 şubemiz ile sürdürdüğümüz çalışmalarımızla kadın emeğinin ve özverisinin yarattığı tüm değerlerin yok edilmesine, görmezden gelinmesine ve önemsizleştirilmesine izin vermeyeceğiz! Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği olarak kadınların güçlenmesi ve özgürleşmesi için yorulmadan çalışmaya; eşitsizliğin, şiddetin ve sömürünün karşında durmaya devam edeceğiz. Başta, 1908 yılında ABD’de eşit çalışma ve ücret istemiyle yaptıkları grev sırasında ölen 138 emekçi kadın ve bugüne kadar öldürülen tüm kadınların anısı önünde saygı ile eğiliyor. Tüm Kadınlarımızın 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü kutluyoruz” dedi.

Haber : Emine Toktaş

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ