Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Sağlık Parkı Yenilenen Yüzüyle Hizmete Açıldı

Sağlık Parkı Yenilenen Yüzüyle Hizmete Açıldı
Reklam

14 Mart Tıp Bayramı gününde  Ödemiş Belediyesinin yenilediği Sağlık  Parkı, yenilenen yüzüyle, anlamlı günde tekrar hizmete açıldı.

Sağlık parkının açılışına,Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, Ödemiş İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Kipici, bazı sağlık çalışanları ve vatandaşlar yapılan açılış törenine katılım sağladılar.

Bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından ilk olarak konuşan Anafartalar Mahalle Muhtarı Hüseyin Macan yenilenen parkın yeni ismiyle hizmete girmesinin önemli olduğunu ifade ederken “Mahallemizin en gözde yerinde Ödemiş Belediyesinin katkılarıyla hizmete açılmasından dolayı, başta Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş olmak üzere, emeği geçenlere teşekkür ediyorum.Parkımızın modern bir şekilde hizmete girmesinden dolayı mahalle halkımıza ve Ödemişimize hayırlı olmasını diliyorum.”dedi.

“PARKIN YENİLENEN YÜZÜYLE ANLAMLI GÜNDE HİZMETE GİRMESİ ÖNEMLİ”

Sağlık parkının yeni düzenlenmiş haliyle hizmete girmesinin önemli olduğunu ifade eden  İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Kipici “Bugün 14 Mart Tıp Bayramı, değerli sağlıkçılarımızın günü, böyle  anlamlı bir günde, Ödemiş Belediyesinin Sağlık parkı ismini de, vererek Ödemişlilerin hizmete girmesinden dolayı Ödemiş Belediyesine ve emeği olanlara teşekkür ediyorum.” dedi.

“ÖNCELİKLE 14 MART TÜM SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZIN BAYRAMI KUTLU OLSUN”

Açılışta bir konuşma yapan Ödemiş  Belediye Başkan Mehmet Eriş yaptığı konuşmasında “En temel insan haklarından biri olan sağlık yaşam hakkı için, hepimiz için gece-gündüz her koşulda çalışan birileri var. Salgınla mücadele uğruna günlerce evinden uzakta, belki de hiç uyumadan her türlü riski göze alarak şifa dağıtmak üzere ter döken. Emek veren birileri var. Hastanelerde, tip merkezlerinde, aile sağlığı merkezlerinde, sağlık evlerinde ve eczanelerde bizler için görevde olan tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tip Bayramı kutlu olsun.Sağlık çalışanlarımızın hakkını ne yapsak ödeyemeyiz, bunu çok iyi biliyoruz. Sadece salgın koşullarında değil canimizin yandığı her an yanımızda olan, savaş alanlarında ve afet bölgelerinde canla başla görev yapan sağlık çalışanlarımızı yürekten alkışlıyoruz. Hepimiz için görev yaparken alçakça saldırılara uğrasalar bile şifa dağıtmaktan vazgeçmeyen, kurtardıkları hayatlarla, iyileşen bir hastanın yüzündeki gülümseme ile mutlu olan sağlık çalışanlarımız, hepimizin kahramanlarıdır.” dedi.

“PANDEMİ SÜRECİNDE SAĞLIKÇI KAHRAMANLARIMIZDAN HAYATINI KAYBEDENLERİN HEPSİNE ALLAH’TAN RAHMET DİLİYORUM”

“Her zamankinden zor zamanlar yaşıyoruz. Geçtiğimiz yıl 11 Mart’ta yurdumuzda ilk vakası görülen Koronavirüs salgını bir yıllık süreçte 350’ye yakın sağlık çalışanımızı hayattan kopardı. Hekimlerimizi, hemşirelerimizi, sağlık personellerimizi ve eczane çalışanlarımızı yitirdik. Ödemiş Devlet Hastanemizde yıllarca görev yapmış Dr. Nihat Dayanıklı gibi birçok önemli isim, canları pahasına görev yaparken Koronavirüs’e yakalanıp aramızdan ayrıldılar. Her biri yüreğimizde yaşıyor, anıları önünde saygıyla eğiliyoruz. Bu büyük mücadele ve özveri asla unutulmayacak.

Bu büyük mücadelenin sonuca ulaşması için sağlık çalışanlarımıza bizim de maske, mesafe ve hijyen kurallarına eksiksiz uyarak destek vermemiz gerekiyor. Aşılamanın tamamlanmasıyla bu amansız salgını yeneceğimize yürekten inanıyoruz. Elbette bu yola ışık tutan bilim insanlarımızın başarıları hepimize umut oluyor. Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Beni Türk hekimlerine emanet ediniz” sözü, Almanya’da Covid 19 aşısını geliştiren Dr. Özlem Türeci ve Prof. Dr. Uğur Şahin ile bir kez daha hayat buldu.

Nobel ödülü  alan Prof. Dr. Aziz Sancar ile gurur duyuyoruz. bilgi ve birikimleriyle, özverileriyle tüm zorluklara göğüs gererek Duyuyor mücadele eden sağlık çalışanlarımızın emeklerinin karşılığını alabildikleri ve görev yaparken güvenlik endişesi duymadıkları günler hepimizin özlemi ve ortak dileğidir. Tip Bayramı’nı kutlarken sağlık emekçilerimizin çalışma ortamının daha iyi hale getirilmesini ve atama bekleyen binlerce sağlıkçıyı da unutmamamız gerekiyor. Dedi.

AÇILIŞ ÖNCESİ DOKTORLARA PLAKET TAKDİMİ GERÇEKLEŞTİ

Ödemiş’te Anafartalar  mahallesi  Sağlık Caddesi  Eski Hastane Caddesi arkasında hizmete giren Sağlık parkının açılışı kapsamında, bazı doktorlara  Ödemiş Belediye Başkanı Eriş tarafından plaket takdimi gerçekleşti. Daha sonra açılış kurdelasının  sağlıkçılar ve Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş tarafından kesilmesinin ardından yenilenen sağlık  parkı her birlikte gezildi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ