Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Binali Yıldırım Nerede Halil Güler ve Ekibi Orada

Binali Yıldırım Nerede Halil Güler ve Ekibi Orada
Reklam

Eski Başbakan Ak Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım Burdur’da gerçekleştirdiği Ana Okullarının toplu açılış törenine Ak Parti Ödemiş İlçe Teşkilatı Siyasi ve Hukuk İşleri Başkanı Halil Güler ve 50 Kişilik Ekibi Kaymakçı’dan  Burdur’a adeta çıkarma yaparak Yıldırım’ı  yalnız bırakmadılar.

“BİNALİ YILDIRIM SEVGİMİZ ÖLESİYE KADAR”

Ak Parti  Ödemiş İlçe Teşkilatı  Siyasi ve Hukuk İşler Başkanı Halil Güler Kaymakçı’dan 50 Kişilik özel bir destek grubuyla Türkiye’nin eski Başbakanı Yıldırım’ı Burdur’da, yalnız bırakmadıklarını dile getirdi.

Güler “Bilindiği gibi başta Cumhurbaşkanımız Erdoğan olmak üzere  eski Başbakanımız ve aynı zamanda  kendisini Kaymakçılı hemşerimiz olarak ilan ettiğimiz Binali Yıldırım’a ayrı bir sevgimiz var.  Bu sevgimizin karşısında, Yıldırım’da hem bize hem de Kaymakçı’ya ayrı bir sevgisi var. Bizler her zaman olduğu gibi  Burdur ilinde şölen havasında geçen toplu açılış töreninde kendisini bir kez  daha yalnız bırakmadık.” dedi.

“YILDIRIM’I BİR KEZ DAHA İLÇEMİZE DAVET ETTİK”

Eski Başbakan Yıldırım’ı Ödemiş’e ve Kaymakçı’ya davet ettiklerini ifade eden Güler “Yıldırım  Öncelikle kendisi bizler aracılığı ile tüm Ödemişli hemşerilerimize selamlarını iletti.  İlk fırsatta  Ödemiş ve  Kaymakçı ziyaretini gerçekleştireceğini ifade etmesi bizleri son derece mutlu etmiştir. Bizler  aynen  Ödemiş İlçesinde olduğu gibi   Kaymakçılılar grubu olarak  tezahüratlarımızla   Yıldırım’a  olan sevgimizi bir kez daha Burdur’da gösterdik. Burdur’da  şölen havasında toplu açılışa  katıldık. Bundan sonra da  sloganımız ‘Binali Nerede Bizler Kaymakçılılar Grubu Olarak  Oradayız.”dedi.

YILDIRIM, BURDUR’DA KAYMAKÇI GRUBUNA ÖZEL OLARAK TEŞEKKÜR ETTİ

Ödemiş’e ve Kaymakçı’ya özel bir sevgisi bulunan eski Başbakan Binali Yıldırım  Burdur ilindeki ev sahibi gibi  desteğinden dolayı  Ak Parti  Ödemiş İlçe Teşkilatı  Siyasi ve Hukuk İşler Başkanı Halil Güler ve 50 Kişilik Kaymakçı grubuna özel teşekkür etti.

Burdur ilindeki açılışta konuşan AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, vatan ve bağımsızlığın hayat damarları olduğunu, yavruları için ellerinden gelen her türlü desteği ve katkıyı sağlamaları gerektiğini belirterek, bu nedenle son 20 yılda eğitim ve sağlık bütçesini hep birinci sıraya yerleştirdiklerini söyledi.

Binali Yıldırım, “81 İl, 81 Anaokulu Toplu Açılış Töreni”nde yaptığı konuşmada, bugünün 12 Mart olduğunu anımsatarak, İstiklal Marşı şairi Mehmet Akif Ersoy’un Burdur’la özdeşleştiğini söyledi.Mehmet Akif Ersoy’un istiklal mücadelesi veren ve özgürlüğünü hiçbir şeye değişmeyen Türk milletinin her gün, her an aklında ve kalbinde yaşayan büyük bir şair olduğunu belirten Yıldırım, “Bu toprakları bize vatan kılan, bağımsızlık mücadelesi için canlarını seve seve veren başta İstiklal mücadelemizin başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Vatan şairi Mehmet Akif Ersoy’u burada şükranla, minnetle anıyorum. Mekanları cennet olsun.” ifadelerini kullandı.Yıldırım, salgın nedeniyle öğrencilerin uzun süre eğitimden ayrı kaldığını dile getirerek, şartlara ve illerin durumlarına bağlı olarak normalleşme sürecine girildiğini anımsattı.Uzaktan eğitim sürecinde EBA’ya erişimde Burdur’un Türkiye birincisi olduğunu bildiren Yıldırım, Yıldız Güral Kızılay Anaokulunun yanında Karamanlı ve Gölhisar ilçelerinde de iki okul ve bir sağlık ocağının daha canlı yayınla açılışını yaptıklarını dile getirdi.

Haber: Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ