Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Çaylı Atatürk Parkı Yenilenerek Açıldı

Çaylı Atatürk Parkı Yenilenerek Açıldı
Reklam

Ödemiş Belediyesinin katkılarıyla  Rahvan atçılığı ile ünlü Çaylı Mahallesinde Medeniyet Caddesindeki  Atatürk Parkı yenilenerek mahalle halkının hizmetine sunuldu.

Törende 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ilk olarak konuşan Çaylı Mahalle Muhtarı İsmail Güçlü “Mahallemizde yapılan hizmetlerden dolayı öncelikle Büyükşehir Belediyemiz  ve Ödemiş Belediyesine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Mahallemizde Koşu yolu Beydağ karayolu üzerinden çarşı meydanına doğru kaldırım düzenlenmesi yapıldı, ağaçlar dikildi, Medeniyet Caddesi okul önü ve Alaşarlı mahallemizden bağlantı yapıldı. Muhtelif yerlerde fırınlar yapıldı, kilit taşlar yapıldı.  Mezarlığa giden yollarımız yapıldı. Atıl durumda olan evlerimiz yıkıldı ve yerine park yapılarak çocuklarımıza kazandırıldı. Bugün de yine mahallemizin en güzel park yeri Ödemiş Belediyesinin katkılarıyla yenilenerek hizmete açıldı. Bu anlamda Başta Belediye Başkanımız Mehmet Eriş ve emeği geçenlere ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” dedi.

“BİZİM İÇİN DEĞERLİ OLAN ÇAYLI AT YARIŞLARININ MERKEZİ OLAN BÖYLE BİR YERDE  BELEDİYELERİN KAPATILMASI İÇİMİZE SİNMİYOR”

Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş açılışta yaptığı konuşmasında “Çaylı’mız bizim değerli rahvan at yarışlarının Türkiye’deki merkezi konumunda. Böyle bir yerin belde olarak kapatılması içimize sinmiyor. Ödemiş belediyesinin ve İzmir Büyük Şehir Belediyesinin var olan bütün güçlerini tüm bölgemizde eşit, adaletli, ihtiyaçlara zamanında cevap verebilecek şeklide ve önceliklerini belirleyerek mutlaka yapaya çalışıyoruz. Pandemi nedeniyle tüm Dünya, Ülkemiz, İlçemiz çok zor günler geçiriyor. Kurallara uymak ve Sağlıkçılarımızın söylediklerini dikkate almamız gerekiyor. Bu günlerde insana yönelik hizmetlerimiz daha önemlidir.” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Çaylı Mahallesinde Eski Belediye Başkanlarına plaket takdimi yapıldı. Çaylı mahallesinin ilk belediye başkanlarından olan Merhum Eyyüp Akın adına gelini Hatice Akın ve  Çaylı eski Belediye Başkanları Rifat Önder, Özdemir Çaylı, Bilal Irmak, Hasan Bıçkıcı’ya ayrı ayrı Ödemiş Belediyesi tarafından verdikleri hizmetlerden dolayı Plaket takdimi yapıldı.  Daha sonra yenilenen Atatürk Parkı açılışı gerçekleşti.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ