Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Yaralı Kuş Tedavi Sonrası Hayata Döndürüldü

Yaralı Kuş Tedavi Sonrası Hayata Döndürüldü
Reklam

Ödemiş’te duyarlı bir vatandaşın veterinere götürdüğü Gri Balıkçıl türü kuş kanatlarında saçmalarla görülmesi üzerine Veteriner Hekim Göknur Göktürk’e götürdü.

Daha sonra Veteriner Hekim Göktürk ile birlikte konuya hassas davranan Ödemişli Veteriner Hekim Hakan Erdoğan ile birlikte yaralı getirilen ve sulak bölgelerde yaşayan Gri Balıkçıl türü kuşu her iki kanadında  saçmalar olduğu için 3 günlük tedaviye aldı.

Yaralı olarak getirilen Gri Balıkçıl türü kuşun kanatlarında, saçmalar olduğunu tespit ettiklerini dile getiren Veteriner Hekim Hakan Erdoğan yaptığı açıklamada “Ödemiş’te duyarlı bir hayvan severimiz  meslektaşımız Göknur Göktürk’e getirmiş ve daha sonra da yaralı kuş bize getirildi. Bizlerde hemen yaralı kuşu tedavi etmek için harekete geçtik.

Yapılan ameliyat ile muhtemel olarak tüfekle vurulmuş kuşun kanatlarındaki saçmaları çıkardık. Hayvanın normal hayata dönmesi için elimizden gelen gayreti gösterdik. Sonuçta  yaralı hayvan 3 günlük süre içinde ameliyatı tamamlandıktan sonra normal hayata döndü. Ben burada gerek duyarlı vatandaşımıza gerekse veteriner Hekim meslektaşımız  Göknur Göktürk’e teşekkür ediyorum. Bu gibi hayvanların her zaman korunması gerektiğine inanıyorum.” dedi.

Ödemiş’te tedavisi gerçekleşen yaralı Gri Balıkçıl kuşu yapılan tedavinin tamamlanmasının ardından İzmir Doğal Hayatı Koruma görevlilerine teslim edildi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ