Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Ödemiş’te Kar Yağışı Merkeze Kadar Geldi

Reklam

Ödemiş İlçesinde kar yağışları Bozdağ ve Gölcük Mahallelerinden sonra İlçeye bağlı tarihi geçmişiyle ünlü  Birgi Mahallesinde 20 yıl aradan sonra kar yağışı çok etkili oldu.

“MAHALLEMİZDE  EŞSİZ  KAR MANZARALARI OLUŞTU.”

Akşamdan  başlayarak devam eden kar yağışlarının Tarihi Birgi  Mahallesinde etkili olduğunu ifade eden Birgi Mahallesinin Turizm işletmecilerinden Yaşar  Günaydın  yaptığı açıklamada “Birgi’de son 20 yılın en etkili olan kar yağışlarını yaşıyoruz. Genelde  Kış aylarında  Gölcük ve Bozdağ’da kar yağışı normal olarak yağardı. Ama burada ender olan kar yağışının fazlasıyla düştüğünü gördük. Bu kar yağışlarının ardından  mimari olan binaların güzelliği ile ortaya kartpostallık manzaralar çıktı.Herkesi de böyle bir heyecanı yaşamaları için Tarihi Birgi’ye bekliyoruz.” Dedi.

“TARİHİ MİMARİSİ OLAN BİNALARIN GÖRÜNTÜLERİ ÇOK FARKLI OLDU.”

“Birgi bilindiği üzere özel bir konuma sahip nadir yerlerden biri olduğunu tarih kitaplarından da biliyoruz. Yaz aylarının yanında kış ayında böyle manzaraların yaşanmasıyla  Birgi’de bir hareketlilik bekliyoruz. Kar yağışının duyanlar da mahallemize akın akın geliyorlar.” Dedi.

Birgi’ye kar yağışını duyunca arkadaşları ile birlikte gelerek kar keyfini yaşamak için geldiklerini ifade eden Simay  İlhan “Burada ilk defa  bu kadar büyük çapta kar yağışı olduğunu duyunca hemen buraya geldik. Arkadaşlarla birlikte kar topu oynadık. Ayrıca karla birlikte eşsiz kartpostallık manzaralar var.” ifadelerinde bulundu.

“Birgi’de yıllar sonra bu kadar etkili kar yağışı olduğunu duyunca Birgi geldiklerini ifade eden  Seray Akgün “Birgi’de yıllar sonra böyle bir etkili kar yağışı olduğunu gördük. Bizlerde  arkadaşlarla birlikte gelerek kar heyecanı ve kartopu oynadık.  Hepimiz için çok eğlenceli oldu. Kar keyfini yaşamanın mutluluğunu yaşadık.” ifadelerinde bulundu.

Birgi Mahallesinde kar yağışlarının  etkili olmasıyla birlikte vatandaşlar akın akın Birgi’ye gelerek kar heyecanı yaşadı. Gençler ise  kar topu oynayarak doyasıya kar  keyfini yaşadı.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ