Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Ödemiş Cumartesi Pazarı Cuma Günü Kurulacak

Reklam

Geçtiğimiz gün açıklanan kabine toplantısı kararlarından sonra risk haritasında Turuncu renk olan İzmir’in Kırmızı renge dönmesi sonrasında hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması Cumartesi ve Pazar günlerini kapsayacak şekilde değiştirildi.

02 Nisan 2021 Cuma saat 00.00’dan 05 Nisan Pazar sabah 05.00’e kadar geçerli olan sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak.

Açıklanan sokağa çıkma kısıtlaması sonucu Ödemiş pazarı, Ödemiş Belediyesi ve Ödemiş Gıda Maddeleri Odası ortak aldıkları kararla Cumartesi kurulan Ödemiş pazarının Cuma günü kurulmasına karar verildi.

Ödemiş Belediyesi ve Ödemiş Gıda  Maddeleri Odası ortak açıklamasında; Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş ve Gıda Maddeleri Odamızın ortak kararı doğrultusunda büyük pazarımız Cumartesi Pazarı 2 nisan 2021 Cuma günü dahil olmak üzere aksi bir karar alınıncaya cuma günleri kurulacaktır. Kent merkezindeki ve beldelerimizde hafta içi günlere denk gelen pazarlarımız gününde kurulmaya devam edecektir. Hemşerilerimizin panik ve yığılma yapmadan alışverişlerini hafta içi günlere yayılacak şekilde yapmaları hepimizin sağlığı için çok önemlidir. Toplu alışveriş noktaların da esnaf ve halkımızın gerekli, maske, eldiven ve hijyen konularda itina göstermelerine rica ederiz.” denildi

Geçtiğimiz gün yapılan Kabine Toplantısı’nın ardından 81 il valiliğine genelge gönderildi.

“Tedbirlerin Gözden Geçirilmesi“ konulu genelgede daha önceki genelgelerle risk gruplarına göre düzenlenen hafta içi ve hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamaları yeniden düzenlendi.

Kırmızı kategorideki illerde sadece Pazar günü uygulanan sokağa çıkma yasağı yeniden Cumartesi de uygulanmaya başlayacak.

Covid-19 bakımından yüksek riskli illerde kısıtlamalar Cuma günü 21.00-Cumartesi günü 05.00, cumartesi günü 21.00- pazartesi günü 05.00 saatleri arasında uygulanacak. 3-4 Nisan’da kırmızı renkli illerde yasak olacak.

YENİ GENELGEYE GÖRE SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI GÜN VE SAATLERİ

Genelgeye göre hafta içi günlerde 21.00-05.00 saatleri arasında tüm Türkiye’de sokağa çıkma kısıtlaması uygulamasına devam edilecek.

Hafta sonlarında ise düşük ve orta risk grubunda yer alan illerde hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması, hafta içinde olduğu gibi 21.00-05.00 saatleri arasında uygulanacak.

Yüksek risk grubundaki illerde hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması, Cuma 21.00-Cumartesi 05.00 saatleri arasıyla Cumartesi günü saat 21.00’de başlayıp Pazar gününün tamamını kapsayacak şekilde düzenlenecek kısıtlama pazartesi günü saat 05.00’de bitecek.

Çok yüksek risk grubunda yer alan illerde ise hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması, Cuma günü saat 21.00’de başlayıp Cumartesi ve Pazar günlerinin tamamını kapsayarak Pazartesi günü saat 05.00’te sona erecek.

Haber : Cengiz Türkavcı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ