Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Ödemiş’e Sağlık Bilimleri Fakültesi Müjdesi

Ödemiş’e Sağlık Bilimleri Fakültesi Müjdesi
Reklam

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, gazetecilere  yaptığı açıklamada Ödemiş Sağlık Bilimleri Fakültesi’nin açılacağını müjdeledi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Dağ, “Uzun süredir takip ettiğimiz ve hayata geçmesi için çaba sarf ettiğimiz Ege Üniversitesi Ödemiş Sağlık Yüksekokulu nihayetinde Sağlık Bilimleri Fakültesine dönüşüyor. Bu gelişmenin gerek Ödemiş’e gerek Küçük menderes havzasına büyük katkı sunacağına inanıyor, hemşerilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Ödemiş ilçesinde bulunacak olan Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nün şehrin sağlık altyapısını güçlendirmede önemli bir adım olduğunu belirten AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, “Bugüne kadar sağlığa yapılan yatırımların ne kadar yerinde olduğunu ve özellikle pandemi sürecinde bunun her zamankinden daha fazla önemli olduğunu gördük. Bu salgında Türkiye sağlık altyapısındaki başarısı ile tüm dünyanın takdirini kazanmış ve bu alanda örnek ülke olmuştur. Ödemiş’e açılacak sağlık fakültesi de sağlık yatırımlarımızın bir devamı niteliğindedir. Bunun yanında açılacak fakültenin Ödemiş’e büyük bir canlılık ve hareketlilik getireceğine; bölgenin istihdamına ve ekonomik gelişimine katkı sunacağına inanıyorum. İlerleyen süreçte Ödemiş’in Küçük menderes bölgesinin sağlık merkezi konumuna geleceğini düşünüyorum.” Dedi.

“FAKÜLTE MÜJDESİ İLÇEMİZE HAYIRLI OLSUN”

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ’ın Ödemiş’e  verdiği müjdenin önemli olduğunu dile getiren Ak Parti Ödemiş İlçe Başkanı Muhammet  Şen “Genel Başkan Yardımcımız  Hamza Dağ Ödemişimize  Eğitim  alanında çok güzel bir müjdeyi vermiştir.  İlçemize  Hayırlı olsun.” dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ