Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Her Şey Yaşanabilir Daha İyi Beydağ İçin!

Her Şey Yaşanabilir Daha İyi Beydağ İçin!
Reklam

Beydağ Kültür Merkezinde düzenlediği   ve 2 yıllık süreçte çeşitli hizmetleri kazandırdığını ifade eden Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar, her şeyin Beydağ için olduğunu sözlerine ilave etti.

“HALK İLE KURACAĞIMIZ GÖNÜL BAĞLARI EN BÜYÜK GÜCÜMÜZDÜR”

Yılmazlar “Aday olduğum günden beri söylediğim bir söz vardı. “Halk ile kuracağımız gönül bağları bizim en büyük gücümüzdür.” Bu sloganla yola çıkmıştık, aynı sloganla devam ediyoruz. Bizim için önce insan, önce halk, önce yaşadığımız yerdeki kişilerdir. Belediyemizde tasarruflarla başladık, biraz borç yükümüz fazlaydı. Fakat tasarruf, tedbir, dikkat ve bürokrasideki arkadaşlarım, bizimle beraber çalışan arkadaşlarımızın özverili çalışması, dışarıda çalışan, bizim yüzümüz olan işçimizin çalışmaları bizi bu şekilde 2 yıl sonraki Beydağ belediyesinin aydın ve çağdaş bir duruma gelmesinin sebeplerinden başlıcalarıdır. Özellikle eski belediye başkanımız, bizden önceki Mehmet Balcı abimiz vefat etti, bunun yanında çok değerli 2 işçi kardeşlerimizden bir tanesiPandeminedeniyle, diğer kardeşimizde elim bir kaza sonucu vefat ettiler hepsine de Allah rahmet eylesin diyorum. 2 yılımızı değerlendirirsek, biz Beydağ belediyesi olarak aldığımız borç bugün yaptığımız icraatlar la beraber belediyemizi şu anda hiç kimseye muhtaç olmadan yürüyebilecek bir duruma getirdik.”

“SÖZ VERDİĞİMİZ HER PROJELERİN BÜYÜK ÇOĞUNLUĞUNU YERİNE GETİRDİK”

“Bizim ilk söz verdiğimiz projelerimizin yüzde 80’nini bitirmiş dutumdayız. Özellikle 15 yıllık meclis üyeliğim sonucunda ilçenin eksiklerini iyi bir şeklide tespit ettim. Belediye meclis üyesi arkadaşlarımızla hep beraber bir araya gelerek çalışmalar yaptık. Öncelikle ilçenin ihtiyaçlarını tespit ettik. İlçemizde bizden önceki dönemde ihalesi yapılmış bir kalemiz vardı. Bu kalenin hem tarihi hemde kültürel bakımdan ilçemize çok katkısı olacağı için bu kaleyi önem verdik. 3,5 milyonluk bir proje, 1,5 milyonu İzmir Kalkınma ajansından alınmıştı. 2 milyon tllik bölümü temin edilememişti. Bizde İzmir Valiliğimize başvurduğumuzda projenin başlamış olduğu, bu projede bize yardımcı olamayacaklarını söyleyince, bizde İzmir Büyük Şehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer’e konuyu anlattık. Kendisi tarihe ve kültüre çok önem verdiği için hemen kabul etti ve burası için 2 milyonluk desteği büyükşehirden aldık. “

“PANDEMİ SONRASINDA KESTANE FESTİVALLERİ VE TANITIMLARINA AĞIRLIK VERECEĞİZ”

“Beydağ‘da ikinci sorunumuz hepinizin bildiği gibi hem düğünlerimizi yaptığımız hem kongreleri yaptığımız, altında da Beydağ pazarının kurulduğu binanın projesini Tunç Başkanımıza götürdüm. Başkanım hemen kabul etti. Beydağ’da karma değeri çok yüksek olan ürünlerimizden   kestanemiz, kestanenin coğrafi işaretini Aydın bölgesi almış, bizde ne yapabiliriz diye düşündük, çünkü kestane bizim için çok önemli, katma değeri çok yüksek bir ürün onun için burada göreve ilk geldiğimiz günlerde yaptığımız kestane festivali yaptık, kestanenin üretim yeri burası fakat kestanenin Bursa’da işlenmesi bizin kanımıza dokunuyor. Kestaneyi Beydağ’da üretip ilk ürün olarak çıkarıp, son ürün olarak Beydağ’da şekerini, unu yapmaktı.  Dördüncü hedefimiz Beydağ barajı yapıldı. Fakat barajın bize çok zararı oldu.”

“BEYDAĞ ETİBANK’IN KAPANMASI İLÇEMİZE EKONOMİK YÖNDE ZARARI OLMUŞTUR.”

“Ekonomik olarak önce 1994’te kapanan Etibank arkasından da Beydağ barajı 254 hanemiz Beydağ’dan dışarı göç emek zorunda kaldı. Doğduğu, yaşadığı toprakları terk edip Ödemiş, Kiraz bölgelerine yerleştiler. Bu durum Beydağ ekonomisine çok büyük zarar vermiştir. Biz buradan nasıl faydalanana biriz dedik ve baraj önündeki alanı DSİ’den talep ettik. Seçim öncesi projelerimizden bir tanesi de buydu. Tüm Türkiye’nin sorunu ilçemizdeki sokak hayvanları bununla ilgili bir barınak sözü vermiştik. Buda önemli projelerimiz arasındadır. Belediye binamız şehrin içerisinde, belediyemize ziyarete gelen misafirlerimizin bir araba koyacak yerleri bile olmuyor. Gündemimizde olan ve söz verdiğimiz bir diğer konuda belediye binamızın yerini değiştirmekti.Yeni başladığımız bir projemiz daha var. Beydağ’ın üç tarafı dağlarla çevrili olduğunu için hava sirkülasyonu olmuyor. Onun için temiz enerji amaçlı doğalgaz çalışmamız var. Bugünde görevliler geldiler. Hem depolama alanını hem de trafo alanını göstererek bugün son noktayı koyduk. İnşallah 1 Mayıs’ta hep beraber kazmayı vurup örenle doğal gazın çalışmasını başlatacağız. Yine bölgemizde çok değerli ürünler var. Geçen sene kestanenin ilk çıkışı 17-18 tl iken 8 tl ye düşmüştü. Diğer elma, incir gibi ürünlerin soğuk havaya ihtiyacı olduğunu biliyoruz. Bunlarla ilgili olarak soğuk hava deposu sözümüz vardı. Bununda takipçisiyiz.”

“İLÇEMİZE MODERN BİR OLİMPİK BİR HAVUZ KAZANDIRIYORUZ”

“İlçemizdeki genç kardeşlerimize ve çocuklarımıza yüzme havuzu demiştik. Zaman zaman araç tutup Kiraz’a gönderiyorduk. Bunun içinde bir önlem aldık. Valimiz 1993’te Beydağ’da aday kaymakamlık yapmıştı. Valimize ziyarete gitmiştik oda iadeyi ziyarete geldiği zaman kendisine söylemiştim. Beden terbiyesine ileterek 3500 metre karelik bir alana olimpik bir yüzme havuzu sözü aldık. Bir diğer konumuz ise kooperatifçilik bizim dönemden önce bir kooperatifimiz vardı. Bugün dört tane kooperatife destek veriyoruz. Biz bir de iktidar partisi olmadığımız için, bir üniversite talebimiz olmuştu 2009ile 2013 yılları arasında,2009’dan sonra 3 talebimiz ret edildi. Bizde dedikki belediye başkanı olunca biz bir üniversite yerine ilçemize nasıl insan çekebiliriz? Turizmden nasıl faydalanabiliriz?o çalışmaya girmiştik. İşte bugün için Beydağ Kır Lokantamız. Kalemiz, Beyköyde bir meydan düzenlemesi yaparak 5 li turizm atağı şeklinde bir turizm ağı hazırladık. “ dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ