Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Tmolos-Halikarnas Resimle Buluşuyor

Tmolos-Halikarnas Resimle Buluşuyor
Reklam

BODRUM VE ÖDEMİŞ  SANAT BİRLİKTELİĞİ BULUŞMASI

Muğla’ya bağlı Turizm Merkezlerinden Bodrum Belediyesi, Bodrum Kent Konseyi ve Ödemiş  Kent Konseyi Kültür ve Sanat Meclisi işbirliği ile Tmolos-Halikarnas Resimle buluşuyor Adı altına Kültür ve Sanat Etkinliği gerçekleşti.

Ödemiş  Kent Konseyi Başkanı Mehmet Taşlı “Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Önümüzdeki günlerde Ödemiş’te Bodrumlu sanatçıları ağırlamaktan mutluluk duyacağız. Bodrum Belediyesi ve Bodrum Kent Konseyi işbirliği ile Dünya Sanat Günü etkinlikleri kapsamında açılan “İki Şehrin Buluşması” isimli resim sergisinde Bodrumlu ve Ödemişli sanatçıların eserleri yer alması kültür ve sanat etkinliği açısından Ödemiş Kent Konseyi Kültür Sanat Meclisi ve Bodrum Kent Konseyi Görsel Sanatlar Çalışma Grubu’na üye sanatçıların ortak çalışması olan İki Kentin Buluşması Karma Resim Sergisi 9-23 Nisan tarihleri arasında Bodrum Hakan Aykan Kültür ve Sanat Merkezi’nde sanat severlerin beğenisine sunuldu. Adı geçen sergide Ödemiş Kent Konseyi üyeleri Nezihe Uzunkol, Mustafa Ali Kasap ve Mihriban Neva Sel’e ait eserler yer alacak.Ayrıca Bodrum’da başlayan sanat buluşması 26 Nisan-5 Mayıs tarihleri arasında Ödemiş Belediyesi ve Ödemiş Kent Konseyi ev sahipliğinde ilçemizde de devam edecek.” dedi.

Ödemiş’in sanat dalındaki önemli isimlerinden Ressam Mustafa Ali Kasap Bodrum’da yer alan buluşmanın sanat adına önemli bir etkinlik olduğunu ifade ederken “İki önemli yer olan  Ödemiş ve Bodrum buluşması kapsamında, Ödemiş Kent Konseyi Kültür ve  Sanat Meclisi ve Bodrum Kent Konseyi Görsel Sanatlar Çalışma grubuna bağlı üye sanatçıların karma resim sergisi adı altında güzel bir sanat birlikteliği yaşanmıştır.” dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ