Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Demirdere Mahallesinde Pazaryeri İçin Büyükşehir’den Onay

Demirdere Mahallesinde Pazaryeri İçin Büyükşehir’den Onay
Reklam

Demirdere Mahallesinde Pazaryeri İçin Büyükşehir’den Onay

Ödemiş’e bağlı Hamamköy, Güney, Demirdere, Küre ve Küçük Ören Mahalle Muhtarları bir araya  gelerek Demirdere Mahallesinde Pazaryeri açılması için İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Ertuğrul Tugay ile görüştüler. Ödemişli Muhtarlar Erik sezonu öncesinde  modern pazaryerinin etrafının düzenlenerek açılacağının müjdesini aldılar.

Hamamköy Mahallesi Muhtarı Mehmet Gelen İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Tugay ile bölgenin en önemli üretim merkezi 5 mahallenin  muhtarları olarak görüştüklerini ifade ederken “Demirdere Mahallesinde bulunan mevcut pazaryerinin erik sezonunun başlamasıyla, birlikte buranın açılacağının müjdesini İzmir’de Başkan Yardımcımızdan, bu pazaryerinin etrafının düzenlenmesi konusunda gerekli destek sözünü aldık.” Dedi.

“5 MAHALLEDE ÖNEMLİ DÜZEYDE ÜRETİM YAPILIYOR”

Hamamköy, Küre, Çayır, Güney ve Küçükören Mahallelerinde yılın dört mevsimi üretimin yapıldığına dikkat çeken Gelen “Burada kış aylarında kestane, ceviz ve çeşitli ürünler yaz aylarında, Erik ve Kiraz üretimi ciddi anlamda yapılmaktadır.  Buradaki çalışkan  üreticilerimizle  Tüm Türkiye geneline üretimlerimiz gönderilmektedir.” dedi.

Çayır Mahallesi Muhtarı Sadettin Günay “Ödemiş’in yaylası olan buradaki 5 ayrı mahallede  yaz ve kış aylarında üretimler tüm hızıyla yapılmaktadır. Buradaki en önemli konulardan biri üretilen her türlü ürünün pazarlanması için Pazar yerinin olması önemli olduğunu düşünüyoruz.” dedi.

Haber : Turgay  Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ