Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Üç Şerefeli Camiiye Yeni Bir Külahı Özel Araçla Takıldı

Üç Şerefeli Camiiye Yeni Bir Külahı Özel Araçla Takıldı
Reklam

Ödemiş’te 3 Eylül Mahallesinde Köprübaşı mevkiinde bulunan eski yıllarda adı Üç Şerefeli Camii olarak anılan ve aynı zamanda Ege’nin en uzun minaresine sahip Caminin eskiyen ve uzun yıllardan beri yıpranmış Külahı hayırseverlerin katkılarıyla değişimi yapılarak yenilendi.

“EGE’NİN EN UZUN MİNARENİN ÜSTÜNDEKİ  KÜLAHININ DEĞİŞİMİ YAPILDI”

Üç Şerifeli Camiiinin Müezzini Mahmut Erkoç “Üç Şerefeli Camii olan ve aynı zamanda uzunluk açısından Ege’de tek olan Camiinin eskiyen ve yıpranan külahının değişimi gerçekleştirildi. Burada bunun değişiminde katkısı olan hayırseverlerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Burasının en uzun minaresi olması özelliğini korumaktadır. Buradaki değişen külahı özel araçla yerine takıldı. Tüm Cemaatlerimize hayırlı olsun.” dedi.

Mahalle Sakinleri “Burada eskiden beri var olan aynı zamanda Ege’nin en uzun minaresine  sahip camiinin külahının değişimi gerçekleştirildi. Bu yönde buna ön ayak olan Camiimizin  değerli müezzini Mahmut Erkoç hocamıza ve Üç Eylül Mahallesi Muhtarımız Bekir Uşaklı’ya teşekkür ediyoruz. Bunun değişimime katkı koyan hayırseverlere de ayrıca teşekkür ediyoruz.” Dediler.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ