Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

İki Günde 500 Ton Patates Talep Edilen Yerlere Gönderildi

İki Günde 500 Ton Patates Talep Edilen Yerlere Gönderildi
Reklam

Ödemiş Ziraat Odası Başkanı Ahmet Kocaağa TMO destekli Devlet tarafından desteklenen  Patateslerin alımında 2 günde 500 tona ulaştıklarını dile getirdi.

Kocaağa “Patates ile ilgili üreticimiz 3-5 aydır üreticimiz mağdur olmuştu. Bu mağduriyeti bölge millet vekillerimizle bakanlığımıza, bakanlığımız aracılığıyla, Cumhurbaşkanımıza aktarıldı. Diğer illerle iş birliği yapılarak bu vesileyle Ramazan ayında en azından gıda israfı olmaksızın, üreticinin erline geçecek şekilde 80 kuruştan bölgemizdeki depolardaki patatesleri alıp valilikler adına sosyal yardımlaşma ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılmak üzere sevk ediliyor. Cumhurbaşkanımıza ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum. En azından patatesler israf olmaktan kurulacak, üretici bir nebze olsun mağduriyetinden kurtulmuş oluyor. Şuan Ödemiş ovası ve yaylaları , özellikle kış patatesinin oldu yerler Bozdağ, Elmabağ, Subatan, Gölcük, Çamyayla gibi yaylalarımızda yetişen patateslerimizin hepsini sevk ediyoruz. Salı günü ilk sevkiyatımız başlamıştı, itinalı bir şekilde sevkiyatlar devam ediyor. Patates sevkiyatında  bugüne kadar 4-5 tona ulaşılmıştır. Sevkiyatımız önümüzdeki hafta daha da hızlı bir şeklide devam edecek. 30 Mayıs’a kadar, Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda  üreticimizin deposunda, 1 kilo patates kalmayıncaya kadar alınacaktır.” dedi.

“DEPOLARDAKİ KALAN PATATESİN SONUNA KADAR ALIMI DEVAM EDECEKTİR.”

Ödemiş Ziraat Odası Başkanı Ahmet Kocaağa alınacak olan Patateslerin sonuna kadar alınacağını ifade ederek “Bu konuda Depolardaki kalan patateslerin ne kadar varsa Devletimiz tarafından alımları devam etmektedir. 5 ayrı yaylada üreticilerimiz alımlara teveccüh göstererek bizleri arayarak patateslerini satmışlardır. Tüm üreticilerimize bu verdiği  destekten dolayı kendilerine teşekkür ediyorum.” Dedi.

Haber :Turgay  Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ