Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Ödemişli Minikler Can Dostları İçin Harekete Geçti

Ödemişli Minikler Can Dostları İçin Harekete Geçti
Reklam

Ödemiş Atatürk mahallesinde oturan Mahallenin çocukları bir araya gelerek  yaptıkları hediyelik eşyaları satmak için mahallede mini stant açtılar. Kazandıkları  parayla sokak hayvanları için yem alamaya karar veren çocuklar mahalle halkının büyük takdirini topluyor.

Mahallerinde yaşayan çocuklar olarak bir araya geldikten sonra sokak hayvanları için  kendi imkanlarıyla boncuklardan bileklik yaparak satmaya başladıklarını dile getiren Mahallenin çocuklarından 11 yaşındaki Elif Selma Sezer “Mahalledeki arkadaşlarımla sokak hayvanlarımız için ne gibi katkıda bulunabiliriz diye düşündükten sonra onlar için hep birlikte ortak bir adım attık. Boncukları bileklik gibi yaparak onları mahallemizde satışa sunmaya başladık. Mahalledeki büyüklerimiz de bize bu konuda büyük bir destek verdiler. Kazandığımız paralarla hemen gidip sokak hayvanları için yiyecek aldık.” dedi.

Mahalledeki  arkadaşları ile birlikte güzel bir projeye imza attıklarını dile getiren 12 yaşındaki Emine Kaçak “Çok sevdiğimiz  can dostları için sokak içinde mini bir stant açarak kazandığımız tüm paraları yiyecek almak için harcıyoruz.  Sokak hayvanları doyunca bizde çok mutlu oluyoruz.” dedi.

Çocukların  örnek bir projeye imza attıklarını dile getiren Ahmet Temizel “Çocuklarımız kendi aralarında düşünerek sokak hayvanları için burada kendi çapında hediyelik şeyler satmaya başladılar. Bu kazandıkları paraların hepsiyle  sokak hayvanları için yiyecek alıyorlar. Bizler de kendilerine bu konuda aile büyükleri olarak kendilerine destek veriyoruz.” ifadelerinde bulundu.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ