Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Baraj Altında Kalan Köyler Yeni Yerleşim Yerlerine Kavuşacak

Baraj Altında Kalan Köyler Yeni Yerleşim Yerlerine Kavuşacak
Reklam

Ödemiş’e bağlı Dereuzunyer ve Derebebekler Mahallelerinin DSİ tarafından bölgeye kazandırılacak olan Rahmanlar Baraj sınırları içinde kalması nedeniyle iki mahallenin 1. Etap Çalışması için hazırlıklar tamamlanıyor.

“BARAJ ALTINDA KALAN KÖYLERİN SAKİNLERİ EN KISA ZAMANDA YENİ YERLERİNE KAVUŞACAKLAR.”

Ak Parti Ödemiş İlçe Başkanı Muhammet Şen “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından bölgeye inşa edilen iki köyün birleştiği yere Dereuzunyer Mahallesi adı altında köy olarak hayata geçmesi bekleniyor. Burada  özel bir firma tarafından bölgeye şu an için 44 haneli olan ve daha sonra Köy Camii  ve bazı tesislerin kazandırılacağı yeni yerleşim merkezinin 1. Etap çalışmasının  en kısa zamanda  mahalle sakinlerinin hizmetine sunulmasını bekliyoruz.  Bölgedeki Rahmanlar Baraj sınırları içinde  Dereuzunyer ve Derebebekler Mahallelerinin  evleri bu  kapsamda içinde olmasından kaynaklı olarak iki mahalle için  yerleşim yeri oluşturulmuştu.  Burada hızlı yapılan  çalışmayla mahalle sakinleri yerlerine kavuşacaklardır.” dedi.

“YENİ YERLEŞİM MERKEZİMİZ OLACAK 44 HANE EV ÇALIŞMASI SÜRÜYOR.”

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının desteği ile Ankara’dan Uğur İnşaat firma sorumlusu Hakan Yıldız tarafından inşaat çalışmaları süren Dereuzunyer ve Derebebekler Mahallesinin ortak yeni mahallelerinin çalışmasında ilk önce 1. Etap’ta 15 evin kazandırılacağı ve daha sonra 2. Etap çalışmasının devam etmesiyle toplamda 44 hanenin bölgeye kazandırılması bekleniyor.

Yeni Yerleşim yerlerinin çalışmalarının sürdüğünü ifade eden Dereuzunyer Mahallesi Muhtarı Hasan Fırtına “Derebebekler ve Dereuzunyer 44 tane inşaatı başlamak üzere, Üç ay sonra 15 tanesinin temeli atılacak. Burada 1. Etap çalışması tamamlanmış olacak. Burası tek köy olacak adı da Dereuzunyer olarak kalacak toplamda 15 ayda bitirilmesini bekliyoruz.” dedi.

Yeni oluşacak Köy Merkezine 44 hane evin yanı sıra ayrıca Köy Camii ve Muhtarlık Binasının  oluşturulması  köydeki öğrenim gören çocukların da, en yakın mahallede öğrenim görmelerini bekleniyor. Yeni yerleşim merkezinde ilgili  Uğur İnşaat’ın ekipleri çalışmaları hızlı bir şekilde devam ederken yeni mevkiide ilk  evin çalışması  tamamlanıyor. 

Haber: Turgay  Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ