Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

CHP Ödemiş’ten Hükümet Meydanında Basın Açıklaması

CHP Ödemiş’ten Hükümet Meydanında Basın Açıklaması
Reklam

CHP Ödemiş İlçe Örgütü Başkanı Hamdi Halis 23 Nisan Ulusal ve Egemenlik Çocuk Bayramı kapsamında Ödemiş Hükümet meydanında  Ata’nın huzurunda bir dakikalık saygı duruşu  ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Ödemiş Belediye Başkan Mehmet Eriş, İlçe Başkanı Halis ve Kadınlar Kolu Başkanı Ayşen Kaya Görgülü, Gençlik Kolları Başkanı Özgür Günlü birlikte CHP’nin çelengini koydular.

HALİS, 23 NİSAN ÇOCUK BAYRAMIYLA İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASINI OKUDU.

Cumhuriyet Halk Partisi Ödemiş İlçe Başkanı Hamdi Halis “Milli egemenliği bizlere kazandıran ve emanet eden Kurtarıcımız ve Kurucumu Mustafa Kemal ATATÜRK başta olmak üzere; silah arkadaşlarını, devrim ve dem şehitlerimizi, vatan savunmasında canlarını feda eden evlatlarımızı bir kez daha m şükran ve saygıyla anıyor, dünyadaki tüm ezilen uluslara örnek olan, emperyalist yenilgisiyle sonuçlandırılan Milli Kurtuluş Savaşımızı; Zaferle taçlandıran ve Türkiye  Cumhuriyeti Devletini kuran, kaynağını ve gücünü Halktan alan, Başkanlığı Önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün yaptığı Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 1 açılışını ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyoruz.

“Egemenlik Kayıtsız şartsız Milletindir.” ifadesi; TBMM’nin dayanağı olduğu ulus devletimizin de taşıyıcı kolonudur. Bu anlayış; Cumhuriyetimizin temel niteli ve demokrasimizin olmazsa olmaz koşullarına işaret etmektedir. Bu açıdan, egem millete ait olduğu sözü, propaganda amaçlı ve öylesine dillendirebilecek bir değildir. Milli egemenlik; çağdaş kazanımları, yurttaşlık kavramını, bireysel 2 özgürlükleri, hukukun üstünlüğünü ve bütün bu değerlerin varlık nedeni olan tanımlamaktadır. Laik, demokratik, sosyal ve hukukun üstünlüğüne dayalı Türkiye  Cumhuriyeti, milli egemenliğin en somut örneğidir. Laiklik, Millet Egemenliği Demokrasi demektir. Laiklik, kadın-erkek, genç-yaşlı ayrımı olmaksızın yurttaşlarımızın özgürlüğünün güvencesidir.

Milli egemenlik ve 23 Nisan 1920 tarihi; ulusal onurumuzun, kimlik kişiliklerimizin sigortasıdır. Çağdaş dünya ile kurulmuş güçlü bir köprüdür. Millilik ve egemenlik kavramlarının, içini boşaltarak, ülkemizi ve devletimizi dönüştürenler   karşısında; anayasal ve hukuki zeminde ve demokratik çerçevede mücadele sürdüreceğiz.” dedi.

Haber : Turgay  Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ