Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Ovakent Özel Eğitim Meslek Okulu Özel Çocuklar Turşu Yapıyor Projesine Katıldı

Ovakent Özel Eğitim Meslek Okulu Özel Çocuklar Turşu Yapıyor Projesine Katıldı
Reklam

Türkiye’nin 7 farklı ilinden Ödemiş Ovakent Özel Eğitim Meslek Okulu, Bursa Mehmet Torun Özel Eğitim Meslek Okulu, Isparta Özel Eğitim Meslek Okulu,Kayseri İstiklal Özel Eğitim Meslek Okulu,Osmaniye Özel Eğitim Meslek Okulu,İzmit Nuh Çimento Özel Eğitim Meslek Okulu,Bodrum Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin hazırladığı “Özel Çocuklar Turşu Yapıyor” isimli eTwinning projesiyle Yiyecek İçecek Hizmetleri alanında eğitim gören özel şefler, mevsim sebze ve meyvelerini farklı mevsimlerde tüketebilmek, farklı kültürlerdeki türevlerini öğrenip uygulayabilmek, sağlıklı beslenme gibi konularda bilgi düzeylerinin arttırılmasını sağlamak adına birbirinden lezzetli turşular hazırladılar. eğlenceli ve farklı ortak etkinlikler sayesinde de sürekli çevrimiçi buluşup  harika çalışmalara imza attılar.

Şubat 2021 tarihinde başlayıp bu ay sonunda sonlanacak olan projede şimdiye kadar yapılan çalışmalarla büyük takdir toplayan özel şefler projenin son ortak etkinliğinde buluştu. Zoom üzerinden gerçekleşen etkinlikte ekranları başında hem arkadaşları ile bir araya gelmenin mutluluğunu hem de bireysel olarak başarmanın müthiş hazzını yaşayan öğrenciler Ramazan ayının bereketini ellerinin lezzeti ile beraber hamura katıp yoğurarak çıtır çıtır orijinal Ramazan pidesi yaptılar.

Etkinliğe Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü Özel Eğitim ve Kaynaştırma Daire Başkanı  Cemal Özdemir’de katılarak öğrencilerin çalışmalarını izledi . Özel şeflerin birbirinden güzel Ramazan pidesi yapma çalışmalarını büyük bir keyf ve mutlulukla izlediğini dile getiren Cemal Özdemir özel eğitimde başarının sınırı olmadığını bu eTwinning projesi ile bu konuda büyük bir farkındalığa imza atıldığını vurgulayarak  emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencileri tebrik etti.

eTwinning platformunun müthiş bir şekilde eğitimde etkileşime destek verdiğini dile getiren Özel Eğitim Meslek Okulu Yiyecek İçecek Hizmetleri öğretmenleri bundan sonra da sürekli farklı projeler ile hep bir arada çalışmalarına devam edeceklerinin müjdesini vererek öğrencilerini bir kez daha mutlu ettiler .

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ