Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

ÖTO’dan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı

ÖTO’dan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı
Reklam

Ödemiş Ticaret Odası, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 101. yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

23 Nisan, Türk Milletinin onur ve gurur günlerinden birisi olduğunu vurgulayan Ödemiş Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Rıfat Eriş, “Bu yıl Korona sorunları nedeniyle evlerimizde olmamız durumu Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 101. yıl coşkusunu gölgeleyemeyecektir.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kurulduğu 23 Nisan 1920 tarihinin; istiklal ve istikbal mücadelesini aşmak için kader birliği yapmış, azmetmiş aziz Türk milleti için bir dönüm noktası olduğunu belirterek  “İstiklal mücadelemizin sürdürüldüğü en zorlu günlerde doğan Türkiye Büyük Millet Meclisi; milli birliğimizin, en somut göstergesi olmuştur. Türk milletimizin tarihinde yeni bir dönemin başlangıcı olan, devletimizin temellerinin atıldığı günün 101. yıldönümünü ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlamanın gurur ve coşkusunu yaşıyoruz” dedi.

Eriş, Türk iş dünyası olarak Cumhuriyet’i, ilke ve hedefleri doğrultusunda güçlü kılmak ve ülkeyi daha ileri seviyelere ulaştırmak için her türlü çabayı göstereceklerini belirterek, “Bizler refah ve mutluluğun temeli olan ekonomik kalkınmayı en ileri ülkeler seviyesinde gerçekleştirmek için üzerimize düşen görevleri sonuna kadar yerine getirme azim ve kararındayız.

Bu duygu ve düşüncelerle, aziz milletimizin ve geleceğimizin teminatı çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en kalbi hislerimle kutluyor, başta Cumhuriyetimizin kurucusu ve TBMM’nin ilk başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatanımız ve bağımsızlığımız için canları pahasına mücadele veren tüm kahramanlarımızı rahmet ve minnetle yad ediyorum” dedi.

Haber : CengizTürkavcı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ