Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Pandemiye Rağmen 19 Mayıs Coşkusunu Yaşadık!

Pandemiye Rağmen 19 Mayıs Coşkusunu Yaşadık!
Reklam

ANAP Ödemiş İlçe Başkanı İbrahim Ethem Canıdar, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinliğinin gerekli önlemlerin alınarak büyük bir coşkuyla kutlanmasının önemine değindi.

Canıdar “Ödemiş’te ve Türkiye genelinde yaşanan Covid19 sürecine rağmen 19 Mayıs  Atatürk’ü Anma  Gençlik ve Spor Bayramı en güzel şekilde yaşanmıştır.” dedi.

“SİYASİ PARTİLERİN İLÇE BAŞKANLARININ BİR ARADA OLMASI BU COŞKUYU DAHA DA ARTTIRMIŞTIR.”

ANAP Ödemiş İlçe Başkanı Canıdar “Normal bayramlar kadar 19 Mayıs  Atatürk’ü Anma  Gençlik ve  Spor Bayramında 102. Kez bu coşku yaşanmıştır. Bizler parti teşkilatı olarak Kadın Kollarımız ve  Gençlik Kollarımız  İlçe Teşkilatımızla  tam kadro olarak bu bayrama katılım gösterdik. Bu bayramda en güzel olan da,kamu kurumların yanında tüm siyasi partilerin ilçe başkanlarıyla bir araya gelmek bizleri daha da, sevindirmiştir.” dedi.

19 Mayıs’ın Türkiye Cumhuriyeti’nin gençliğe emanet edenlerin günü olduğunu ifade eden  ANAP İlçe Başkanı İbrahim Ethem Canıdar “19 Mayıs! Mustafa Kemal Paşa’nın 19 Mayıs’ta Samsun’dan attığı ilk adımla başlayan bu yol, onuruyla yaşayıp, yine vatan ve millet uğruna onuruyla canından vazgeçmesini bilenlerin yoludur Samsun’dan başlayıp Erzurum’a, Sivas’a, Ankara’ya, Sakarya’ya, Dumlupınar’a ve İzmir’e kadar uzanan bu kutlu yol, ark Milleti’nin tarih boyunca sergilediği kahramanlıkların en yüklerine tanıklık etmiştir. Hacı İlyas Tepelerinde işgalcilere ilk örgütlü halk direnişini sergileyen Ödemiş’in Yiğit Ordusu’nun cesareti, Maraş’ta Sütçü İmam’a, savaş meydanlarında Kara Fatma’ya, İstiklal Yolu’nda Şerife Bacı’ya umut olmuş, güç olmuştur. Mustafa Kemal’in eşsiz askeri dehası ve liderliğinde milletin fedakârlığıyla bağımsızlığa, özgürlüğe ve aydınlığa giden bu yolu, “Keşke Yunan galip gelseydi” diyen karanlık zihinlerin bir zaman anlayamayacağını biliyoruz. Bu yol, işgal günlerini unutan, tarihe şaşı bakan, Kurtuluş Savaşı’nı yok sayan acizlerin yürüyemeyeceği bir yoldur zaten. Toprakları bölünmüş, askerlerinin ellerinden silahları alınmış, Anadolu’nun dört bir yanı işgal edilmiş iken milletini tek bir hedefe inandıran Atatürk’ün başlattığı mücadele, Türk Milleti’nin asla esaret ve vesayet altında yaşamayacağını tüm dünyaya göstermiştir. Tüm zorlukların üstesinden gelinerek kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin yükselişini gençlerde gören ebedi liderimiz Atatürk, “Yorulsanız da beni takip edeceksiniz” diyerek Türk Gençliği ‘ne tarihi bir sorumluluk vermiştir. Birinci ödevi Türk bağımsızlığını, Türk Cumhuriyetini, sonsuza ek korumak ve savunmak olan Türk Gençliği, dünya var oldukça Atatürk’ün izinde yürüyecektir. Tüm hemşerilerimin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, geleceğimizin güvencesi olan Türk Gençliğini sevgi ve saygıyla selamlıyorum.” Dedi.

Ödemiş Hükümet meydanında gerçekleşen Bayram coşkusuna ANAP Ödemiş İlçe Başkanı Canıdar ile birlikte  ANAP Ödemiş İlçe başkan yardımcısı Afacan Sönmez, Kadın Kolları Başkanı Müşerref Canıdar, Gençlik Kolları Başkanı Günay Sönmez ile birlikte etkinliğe katılım gösterdi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ