Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

ÖTO, Makedon Konuklara Ödemiş’i Tanıttı

ÖTO, Makedon Konuklara Ödemiş’i Tanıttı
Reklam

Ödemiş Ticaret Odası Rıfat Eriş, Ödemiş Ticaret Odası Yönetim Kurulu üyesi Metin Dursun, Meclis Üyesi Sinan Dündar ve Ödemiş Ticaret Odası Genel Sekreter V. Adnan Bengi,   Makedonya’dan  gelen KisalaVoda Belediye Başkanı FilipTemelkovski’yi , Butel Belediye Başkanı VelimirSmilevski’ yi ve beraberindeki heyeti ağırladı.

İş insanlarının da aralarında bulunduğu heyete Ödemiş ve çevresinin turizm tanıtımının yapıldığı bir sunum gerçekleştirildi. Ödemiş Ticaret Odası kurum faaliyetleri ve bölgenin ticari faaliyetleri hakkında bilgi aktarımında bulunuldu. İki ülke arasındaki benzerlikler ve farklılıklar üzerinde sohbet edilerek, önümüzdeki günlerde ticari faaliyetler içinde bu tanışmanın köprü görevi kurması temenni edildi.

Görüşme ile ilgili Ödemiş Ticaret Odası Başkan’ı Rıfat Eriş, “KisalaVoda Belediye Başkanımız FilipTemelkovski ‘yi,  Butel Belediye Başkanımız VelimirSmilevski’ yi ve beraberindeki heyeti kurumumuzda ağırlamaktan onur duyduk. İki ülke ve şehirler  arasındaki dostluğun başlangıcı olan bu ziyaretle, ilerleyen zamanlarda yapılacak olan ticari faaliyetlerin temellerini atmış olduk. Bölgemiz üretilen ürünlerle ve yapılan üretimle ihracat potansiyeli olan bir yerdir. Bu potansiyelin mutlaka değerlendirilmesi ve ticari köprülerin kurulması gerekmektedir. Ödemiş Ticaret Odası olarak bizlerde üyelerimizin ve bölgemizin ticaretine katkı sağlamak için bu görüşmeleri yapmaya ve bağlantılarımızı kurmaya devam edeceğiz.” Dedi.

Yapılan ziyaretle ilgili, KisalaVoda Belediye Başkanı FilipTemelkovski ve Butel Belediye Başkanı VelimirSmilevski , Ödemiş’e gelmekten memnun olduklarını, çok güzel karşılandıklarını ve iki ülke arasında ilişkileri daha da sağlamlaştırarak ticari faaliyetlere başlamak istediklerini dile getirdiler.

Yapılan görüşme sonunda Belediye Başkanlarına ve iş insanlarına ziyaretlerinden dolayı teşekkür plaketleri sunuldu. Ödemiş Coğrafi işaretlerinden olan Çekişte Zeytinyağı ve Bozdağ Kestane Şekeri hediye edildi.KisalaVoda Belediye Başkanı ve Butel Belediye Başkanı da ülkelerinden getirdikleri özel hediyeleri Ödemiş Ticaret Odası Başkanı Rıfat Eriş’ e takdim ettiler.

Daha sonrasında Ödemiş Ticaret Odası olarak gelen heyetle birlikte istekleri doğrultusunda firma ziyaretleri gerçekleştirildi.

MAKEDONYA’DAN GELEN HEYETTEN FİRMA ZİYARETLERİ

Ödemiş Ticaret Odası Rıfat Eriş, Ödemiş Ticaret Odası Meclis Üyesi Sinan Dündar ve Ödemiş Ticaret Odası Genel Sekreter V. Adnan Bengi,   Makedonya’dan  gelen KisalaVoda Belediye Başkanı FilipTemelkovski’yi , Butel Belediye Başkanı VelimirSmilevski’ yi ve beraberindeki heyeti bölgemizdeki firmalara yapmış oldukları ziyaretlerde eşlik ettiler.

İlk olarak, asansör üretimi yapan Balsan Asansör firması ziyaret edilerek  firma sahibi Mehmet Bal’dan inşaat sektörü, asansör üretimleri ve çeşitliliği hakkında bilgi edinildi.

Dada sonrasındaBademli Fidancılık Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ziyaret edildi. Kooperatif Başkanı Selçuk Bilgi ve Hurşit Nallı beraberliğinde sera üretim alanları gezildi ve yapılan faaliyetler hakkında bilgilendirilmede bulunuldu.

Süt üretiminde önemli bir konuma sahip olan Ödemiş’in bu alandaki ürünlerinin tanıtımı ve bilgi aktarımı için Halıcı Süt Ürünleri Firması üretim tesisleri ziyaret edilerek aynı zamanda Ödemiş Ticaret Odası Meclis Üyesi olan Osman Halıcı ‘dan bölgemizde üretilen peynir çeşitleri hakkında bilgilendirilmede bulunuldu. Ödemiş ve çevresinin süt üretimleri ve süt ürünleri hakkında detaylı bilgi aktarıldı.

Son olarak, Süs bitkisi ve fidancılık alanında da Türkiye’de önemli bir noktada bulunan Ödemiş’in bu alandaki faaliyetlerinin aktarımı için Talya Süs Bitkileri firması ziyaret edilerek firma sahibi Teoman Akçalı ‘dan bilgi edinildi ve fidanlık gezildi. Akabinde Çobanoğlu Çiçekçilik-Süs Bitkileri firması ziyaret edilerek aynı zamanda Ödemiş Ticaret Odası Meclis Üyesi olan Mustafa Çoban’dan yapılan faaliyetler hakkında bilgi edinildi ve fidanlık alanı gezildi.

Haber : Özlem Tekin

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ