Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Selçuk’ta 2500 Ton Atık Geri Dönüştürülecek

Selçuk’ta 2500 Ton Atık Geri Dönüştürülecek
Reklam

Selçuk Belediyesi ambalaj atıklarının kaynağında toplanarak geri kazandırılması amacıyla ECOREC firması ile üç yıllık sözleşme imzaladı.

Efeslim Kart ve kent genelinde işletmelerden toplanan cam, plastik, metal, kâğıt- karton gibi ambalaj atıklarının toplanması için imzalanan sözleşme ile 3 yılda 2500 ton geri dönüştürebilir atığın toplanması hedefleniyor.

Selçuk Belediyesi,  sosyal yaşam kartı Efeslim Kart ile vatandaşların evlerinden geri dönüştürülebilir atıkları toplamaya devam ediyor. Diğer yandan kent içerisinde yer alan otel, restoran, cafe gibi işletmelerden de geri dönüştürebilir atıklar toplanıyor. Her iki yoldan toplanan atıklar yapılan sözleşme ile türlerine göre ayrıştırılarak geri dönüşüme kazandırılacak.

Katı atıklar içerisinde önemli bir yer tutan cam, plastik, metal, kâğıt- karton gibi ambalaj atıkları her mahalleye, işyerlerine, kurumlara, toplu yaşam alanlarına yerleştirilecek konteynerlerle ve evlerden yapılacak toplama sistemi ile toplanarak geri dönüşüm tesislerine ulaştırılacak.

Selçuk Belediyesi geri dönüştürebilir ambalaj atıklarını toplayarak çevre dostu bir adım atmanın yanı sıra, Efeslim Kart ile toplanan atıklarla eğitime de destek oluyor.

Haber : Cengiz Türkavcı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ