Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Gölcük Gölünde Dev Yayın Balığı Avı

Gölcük Gölünde Dev Yayın Balığı Avı
Reklam

Ödemiş çiftçi malları korumada çavuş olarak görev yapan Semih Akcam mesai sonrası gittiği  Ödemiş’in Gölcük yaylasında dev yayın balığını yakalamanın mutluluğunu yaşadı.

GÖLCÜK YAYLASINDA NORMALLEŞME SÜRECİ İLE BİRLİKTE HAREKETLİLİK BAŞLADI

Avlanma sezonunun açılmasıyla Gölcük’te güzel bir stres atmak için avlandığını dile getiren  Semih Akçam “Bilindiği üzere, yayın balığının avlanma sezonunun açılması ile göle atmış olduğu paraşüt ipini takılan ve Terazi ile çekilen 55 kiloluk yayın balığı orada olan kişiler tarafından büyük bir şaşkınlığa sebep oldu.  15 yıldır bu amatör balık avcılığı yapan  Akçam “ Her akşam çıkışında buraya gelerek günün ve işinin vermiş olduğu stresten uzak hem keyif hem spor yaptığını söyledi gençlerimizin kötü alışkanlıklardan uzak durmalarını ve yöremizde böyle güzel bir göle sahip olmak Ödemiş adına önemli bir değer olduğunu düşünüyorum. Boş kalan zamanlarında amatör balık yakalama işleriyle meşgul olmaktayım. Bu da  bana  burada bütün iş yorgunluğunu  gideriyor.

Amatör balık meraklısı olan Semih Akçam Bu sporlar hakkında görüşlerini ifade eden Akçam  “Olta takımı olsun yemleme olsun yakalama olsun bunun gibi devletimizin Orman ve Tarım bakanından kurs vermesi için bakanlıkla görüşmeyi hedefliyoruz.Gölcük gölümüz kendi haline terk edilmiş doğasıyla havasıyla güzel bir yerleşim yeri olduğu için ayrıca bakanımızın onayı ile Gölcük gölünü dernek olarak yaşatmak istiyoruz. Ayrıca  bilindiği üzere  sayın  Cumhurbaşkanımızın 1  Haziran  2021  tarihi itibarı ile normalleşme sürecinde   Gölcük  ve Bozdağ  bu  turizm merkezlerinin  insanlar için pandemi süresinde güzel bir stres atma  yeri olarak herkesi bu  Allah’ın verdiği nimetlerden yararlanmaları için bu Turizm  Merkezlerine davet ediyorum.” Dedi.

GÖLCÜKTE  BU KİLOLARDA ENDER ŞEKİLDE ÇIKIYOR

Ödemiş’in  Gölcük yaylasında  50 kilo üzeri ender  şekilde balıklar yakalanırken,  Balık  av sezonunun açılmasıyla, birlikte  av severler  Gölcük yaylasını tercih etmeye devam ediyorlar.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ