Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Tire Müftüsü İbadete Açılan Camileri İnceledi

Tire Müftüsü İbadete Açılan Camileri İnceledi
Reklam

Tire Müftüsü Abdullah Kır rutin cami denetimlerinin  ardından Tire’de  zamana direnemeyen ve can güvenliği nedeni ile ibadete kapatılan camiler de incelemelerde bulundu.

Vakıflar Bölge Müdürlüğü’ne ait olan Şeyh Camii ve Kara hayrettin Paşa camilerinde incelemelerde bulunan Tire Müftüsü Abdullah Kır’a Şube Müdürü Fatih Dinçer’de eşlik etti. Zamanla yıpranan ve can güvenliği nedeni ile bir süredir ibadete kapalı olan camileri yerinde inceleyen Müftü Kır, eksiklikleri tek tek not aldı. Mahalle muhtarları da camilerin bir an önce açılabilmesi için Müftü kır’a istekte bulundu.

İbadete kapalı olan iki camide de incelemelerde bulunan Tire Müftüsü Abdullah Kır’ camilerin mülkiyetinin Vakıflar Genel Müdürlüğü uhdesinde olduğunu söyleyerek  sözlerinişöye sürdürdü. “Tire Beylikler döneminden bu yana bir çok medeniyete ev sahipliği yapmış, ecdat yadigarı  tarihi eserlerle dolu bir kent. İlçemizde özellikle 15 ve 16. Yüzyıl eserleri tüm heybeti ile ayakta dururken bazı eserlerde zamanla yıpranmalar meydana gelmiş. Tire’de  iki camimizde bu sebeple ibadete kapanmış. İbadete kapanan camilerimizin Mülkiyeti Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne ait olduğu için  bizim bir yaptırım hakkımız yok. Tire Müftülüğü olarak bu duruma seyircide  kalmayacağız. Derhal bu iki caminin ibadete açılabilmesi noktasında gerekli yazışmalarımızı yapacağız. Umuyorum ki Vakıflar Bölge Müdürlüğümüz sesimizi duyacak ve  bu ecdat yadigarı iki camimizi restore edecektir.” Dedi

Haber : Emine Toktaş

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ