Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Chp’li Kadınları Kahvaltıda Bir Araya Geldiler

Reklam

Ödemiş  CHP İlçe Örgütü Kadın Kolları Başkanlığı tarafından Kaynaşma adı altında,  Ödemiş Belediyesi Taypark tesislerinde kahvaltı etkinliği düzenlendi.

Yapılan  etkinliğe  Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, CHP Ödemiş İlçe Örgütü Başkanı Hamdi Halis,  Kadın Kolları Başkanı Ayşen Kaya Görgülü, İzmir Büyükşehir Belediyesi  Yerel Hizmetler Koordinatörü  Hikmet Güriş  ve  CHP’li  Kadınlar  katıldı.

Düzenlenen kahvaltıda konuşma yapan CHP Ödemiş İlçe Başkanı Hamdi Halis “Öncelikle sizlerle burada bir arada bulunmaktan mutlu olduğumu açık olarak ifade etmek istiyorum. Her şeyi birlikte başaracağız. Birlikten kuvvet doğar kelimesinden yola çıkarak önümüzdeki süreçte yine CHP İlçe teşkilatı olarak siz değerli kadınlarımızla ve gençlik kollarımızla birlik ve beraberlik içinde başaracağımıza inanıyorum. Ermenistan krizi ile ilgili, soy kırımla ilgili yapılan açıklama ile ilgili, Türkiye’de ilk tepkiyi koyan Ödemiş CHP örgütü oldu. Bunu şu ama kadar Türkiye’de başka bir örgüt başarmadı. Denemedi bile, bunu birlikte yaptık, ne yararsak birlikte yapacağız.” dedi.

“BİRLİK ve BERABERLİĞİMİZİ SÜRDÜRDÜĞÜMÜZ SÜRECE BAŞARI YİNE GELECEKTİR.”

CHP Ödemiş İlçe Örgütü Kadınlar Kolları tarafından düzenlenen kahvaltı da konuşan Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş “Hayatın içinde, her alanında özellikle evden başlayıp dönüşüne kadar her alanda varsa sadece seçimde değil seçime hazırlık aşamasında da beraberliği sürdürdüğümüz sürece başarı gelecektir. Türkiye’de yaşanan durumlar her kes tarafından izleniyor, âmâ biraz daha arkasını aramalıyız. Muhalefetin söyledikleri gazetecilerin yazdığı gündem olmazken, çıkıyor bir konuşuyor ki Türkiye’yi allak bullak ediyor. Dışarıda da, bu söylenenler gerçekse rezil oluyoruz. Ne yazık ki hiçte hoş. Bir durum değil. Devlet bunun karşılığını doğru olarak ülkeyi zora sokmadan yanıtında verir. Yerelde başarı kadın olmadan mümkün değil, kadınlar günü, kadın hakları var, ne erkekler günü nede erkek hakları var. Çünkü korunmaya ihtiyacı olan bir kesim, toplumun yarısı kadın, kadınlarımızın yaşadığı yerde toplumda şiddet, istismar olayını da sosyolog, psikolog arkadaşlarımızla onları gündeme getirmek dertlerine derman olabilmek için alanda da daha çok kadın arkadaşlarımız olacak, derdi olan sıkıntısı olan kadınlarımıza siyasi ayrım yapılması mümkün mü? Asla değil, onu yaptığımızda kendimizle çelişiriz. Kadınlarımızın hangi partiden olduğu önemli değil, önemli olan onların dertleriyle dertlenebiliyor olmamızdır. Bu bizin siyasi düşüncemizdir.”

“İZ EVİMİZ ÖDEMİŞ DERKEN HİÇ BİR İNSANIMIZI AYIRT ETMEDEN EŞİT HİZMET ANLAYIŞINI SÜRDÜRÜYORUZ.”

“Ödemiş bizim evimiz derken hiçbir zaman insanlarımızı ayırt etmeden seçimde bize destek vermiş yâda vermemiş olabilir herkese eşit şeklide hizmet ediyoruz. Pandemi sürecinin bütün olumsuzluklarına rağmen hizmet etmeye devam ettik. Çalışan işçi arkadaşlarımızla belki Türkiye’nin en iyi sözleşmesini yaptık. 3680 liranın askeri ücretin 2800 lira olduğu yerde biz 3680 lira anlaşma imzaladık. Ve geçen hafta da ilk ikramiyelerini verdik. Kadrolu işçileri pandemi döneminde kesinti olmayacaktı ama oldu. 2016’dan kalan ikramiyeleri vardı bizde onları ödemeye çalışıyoruz. Buna rağmen kesintilerimiz önceki döneme göre iki kez artmış, gelirlerde düşme var. İşimizi en iyi şekilde sürdürmeye çalışıyoruz. Her şey çok güzel olacak  Tarımda alternatif kullanalım, iyi tarım çalışması, kuraklık olmasın diye Büyük Şehirle Birlikte çalışmalar yapıyoruz. Büyük bir olasılıkla ayın 26′ sında Gaziantep’te olacağız. Orada Bozdağ efeler yolunun 500 km’lik yürüyüş yolunun tanıtımı yapılacak. Küçükmenderesin turizm tanıtım atağı olacak. Birgi’yi UNESCO nun  Dünya listesine tarihi zenginlik olarak yazdırabilirsek inşallah Ödemiş olarak çok güzel bir başarıya imza atmış olacağız. “ dedi.

“YASAKLAR NEDENİYLE BİR ARAYA GELME İMKANIMIZ OLMAMIŞTI”

CHP Ödemiş İlçe Örgütü Kadınlar Kolları Başkanı Ayşen Kaya Görgülü kahvaltı etkinliğinde konuşma yaparak “Pandemi nedeniyle yasaklar gelince kahvaltımızı yapamamıştık. Serbestlik gelince bizde vakit kaybetmeden yapalım birlikte olalım istedik. Bizim düşüncemiz  kırsal kesimdeki bayanlarımızla bir ayara gelmek için kahvaltı düzenlemek istemiştik. Fakat bu yasaklar nedeniyle bunu yapamadık, partimizde kahvaltı için toplanan bu para ilene yapalım diye düşününce, dedik ki öğrencilere tablete ihtiyacı var. Bizde bu parayla tablet alarak ihtiyacı olan öğrenicilerimize hediye ettik. Bu çalışmalarımız devam edecektir. Bayram öncesi bezelye dağıtımı yaptık. İhtiyacı olan ve bizden isteyen kadınlarımıza buzdolabı ve çamaşır makinesi 2. El  alıp verdik. Evlenmek isteyen fakat durumu olmayan  gençlerimize gelinlik temin ediyoruz.  CHP Ödemiş’te ilçe başkanımız Hamdi Halis  Gençlik Kollarımızda Başkanımız  Özgür Günlü hep birlikte el ele vererek birlik ve beraberlik duyguları için de çalışıyoruz. Ve önümüzdeki normalleşme sürecin de de  yine kadınlar kollarında görev alan arkadaşlarımızla birlikte CHP’nin bayrağını en güzel şekilde dalgalandırarak çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ