Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Elciyev’den Ödemiş’e Mecburi Veda

Reklam

Ödemiş ilçesinde yaşayan ve dünyada ‘Mıknatıs Adam’ olarak tanınan bioenerji uzmanı Etibar Elçiyev, yetenekleriyle birçok alanda rekor kırarken yaklaşık 2 yıldan beri yaşadığı Ödemiş’ten zorunlu olarak ayrılmak zorunda kaldı.

“ÖDEMİŞ’TE MUTLU BİR HAYATIM VARDI.”

Ödemiş’te bir çok kişinin hastalığına merhem olan  Dünya Rekortmeni Etibar Elçiyev kendisi için sağlık alanında gelen şikayetler üzerine Sağlık Bakanlığının soruşturma açtığını ve ayrıca kendisi için sınır dışı edilme kararı ile karşı karşıya kaldığını ifade etti.

Elçiyev “Yaklaşık 5 yıl önce Türkiye’ye geldim. Neden Türkiye’ye geldim? Türkiye’ye hizmet vermek için geldim, Türkiye’de rekor kırmayı düşünüyorum sağlık alanında Ödemiş’in Birgi mahallesine geldim beni çok sıcak karşıladılar. Ödemişte işyerimi açtım, işyeri açma ruhsatımı kazandım, esnaf oldum televizyonlarda gazetelerde çıktım. 2 sene çalıştım. Sonra şikayetler esasında çalışma bakanlığı sen yabancısın çalışamazsın diye bana para cezası yazdı. Bende bu parayı ödedim, sonra çalışma bakanlığına mektup yazdım, evraklarımı gönderdim izin istedim, sonra bir belge geldi.”

“TÜRK VATANDAŞLIĞI İÇİN MÜRACAAT ETTİM. İŞLEMLER BİTMEDEN SINIR DIŞI KARARI ÇIKTI”

Ödemiş’e ve Birgi Mahallesine çok kısa sürede uyum sağladığını ifade eden Etibar Elçiyev “Türkiye’de kaldığım süre için de bir çok başarılı işlere imza attım. Ancak Prosedürler yüzünden  Ödemiş’e veda etmek zorunda kalıyorum. Ben Ödemişteki herkesle helalleşmek isterim. Burada sayılı günlerim kaldı. Burada ki insanlarla çok samimi oldum, çok fazla anılarım oldu. 44 sene kulağı duymayan hastamın kulağının açtım, 8 yaşındaki bir gözü görmeyen bir çocuğun gözünü açtım. Doğuştan kulağı duymayan hastanın kulağının açtım, yani sayısız hizmetler verdim. Ancak Türkiye’de doktor olmadan hiç bir şey yapamıyorsun. Boyun fıtığı, bel fıtığı tedavi edemiyorsun ve yaptığım işleri paylaşmak bile yasak, ama  ben istesem de istemesem de artık memleketime dönüyorum. Yine herkesle helalleşmek istiyorum. Sağlık bakanlığı bana 150 bin lira ceza yazdı. Bu parayı benim ödememe imkan yok. Geçtiğimiz hafta içinde Polis benim hakkındaki şikayetler üzerine harekete geçti. Ben burada değerli Emniyet  Mensuplarına bana iyi davranmalarından dolayı hepsine de ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Polisler kendi görevlerini yerine getiriyorlar. Ben onlara kızmıyorum. Ama çıkan kararlar yaptığım işle ilgili olarak bazı evraklarımın eksik olduğu gerekçesiyle olduğu söyleniyor.” dedi.

“ÖDEMİŞ’İ DOĞDUĞUM YER OLAN GÜRCİSTAN’IN MARNEULİ GİBİ SEVDİM.”

Ödemiş’in herşeyi ile çok özel bir yer olduğunu ifade eden ve bugüne kadar bir çok dünya genelindeki devlet ve özel televizyonlarına çıkma başarısını elde eden Dünya Rekortmeni Elçiyev “Türkiye’nin bazı illerinde bulundum. Son olarak Ödemiş’in tarihi Birgi Mahallesine yerleşmiştim. Daha sonra,  Ödemiş’e yerleştim. Burada  Ödemiş Belediyesi arkasındaki yerde işyerimi açarak çalışmalarıma devam ediyordum. Bazı art niyetli kişilerin sık sık yaptığı şikayetler üzerine şu anda sınır dışı edilme ile karşı karşıyayım. Ne diyelim sağlık olsun. Diyecek bir şey yok. Bir gün Türkiye’de akademi veya üniversitelere Bio enerji konusunda eğitim vermek için mutlaka geleceğim. Türkiye’yi, Ödemiş’i ve burada yaşayan insanları çok sevdim. Burada asla kendimi yabancı gibi hissetmedim.  Bir gün yine Ödemiş’e geleceğim.

Ödemiş’e veda etsem bile Ödemişlilerin  bana gösterdiği sıcak ilgi ve yardımseverliğini asla unutmayacağım.” dedi.

Türkiye’nin  başarılı oyuncu karakterlerinden Aydan Çakır  Dünya rekortmeni Elçiyev’in önemli biri olduğunu Ödemiş İlçesinden ayrılmasının da büyük bir kayıp olduğunu belirtti. Çakır “Dünya  rekortmeni  Etibar Elçiyev ile Ödemiş’te güzel bir dostluğumuz vardı. Bilindiği üzere kendisini Türk Vatandaşlığına geçmesini beklerken ani bir kararla sınır dışı  kendi  memleketine gönderilmesine karar verildi. Son derece üzücü bir durumla kendisi karşı karşıyadır. Etibar arkadaşımız dünya genelinde kendisini ispatlamış büyük bir rekortmendir. Bizler kendisine her zaman yine sahip çıkmaya devam edeceğiz.” Dedi.

Vücuduna metal nesneleri yapıştırabilen Elçiyev, bioenerji sayesinde bel fıtığı, boyun fıtığı, görme, duyma ve kas rahatsızlığı bulunan birçok kişiyi iyileştirdiğini söyledi.

Ödemiş ilçesinde yaşayan 48 yaşındaki bioenerji uzmanı Etibar Elçiyev, 2001 yılında 3 gün boyunca uyuyamaması sebebiyle vücudunda farklı bir enerji olduğunu fark etti. Daha sonra yeteneğini ispat etmek için gösteriler yapmaya başlayan Elçiyev, vücuduna yapıştırdığı metal nesnelerle ‘Mıknatıs Adam’ olarak tanınmaya başladı. Çok sayıda dünya rekoruna imza atan Elçiyev, 2 kez de Guinnes Rekorlar Kitabı’na girdi. Vücudundaki enerjiyle dokunmadan 2 tonluk araçları çekebilen Elçiyev, Rusya, Çin ve İtalya gibi ülkelerde gösteriler sergiledi. Daha sonra vücudundaki enerjiyi sağlık alanında da kullanmak isteyen Elçiyev, Rusya’da bir klinikten davet aldı. Rusya’da kısa bir süre çalışan Elçiyev, Türk insanına hizmet etmek istediğini söyleyerek Türkiye’ye geldi. Birçok şehri gezen Elçiyev, son olarak İzmir’in Ödemiş ilçesine yerleşti ve burada tedavi merkezi açtı.

Elçiyev, bel fıtığı, boyun fıtığı, göz, kulak ve yürüme rahatsızlığı bulunan birçok kişiyi gerçekleştirdiği seanslarla tedavi ettiğini söyledi. Bioenerji konusunda Türkiye’de tanıtım yapmanın zor olduğunu belirten EtibarElçiyev, masaj yoluyla enerjisini birleştirdiğini bu güce sahip olduğunu defalarca ispat etti.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ