Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Hem Spor Hem De Sağlık Hizmeti!

Reklam

Ödemiş ilçesinde son günlerde basının gündeminde olan evde sağlık hizmeti veren doktor Ümit Yavuz, bisikletiyle hastalara giderek yaklaşık 50 kilo verdi.

Ödemiş ilçesinde yaşayan 41 yaşındaki doktor Ümit Yavuz, yaklaşık 6 yıldır evde sağlık hizmeti veriyor. 120 kiloya kadar çıkan Yavuz, kilolarından kurtulmak için hastalarına bisikletle gitmeye karar verdi. Yavuz, sporun yanında diyet de yaparak yaklaşık 50 kilo verdi.

Ödemiş’te “bisikletli doktor” olarak tanınan Ümit Yavuz bisiklet, hareket ve hız etkisiyle müthiş bir konfora ulaştı. Bir yandan kilo verirken bir yandan da daha fazla hastaya ulaşan Yavuz “Bu işi bisikletimle yapmaya başladım. Hareket edince ve kilo verdiğimi fark edince diyetle birlikte bu işi devam ettirmeye karar verdim. Şu an yaklaşık 45-50 kilo verdim. Önce kendi bisikletimle başladım bu işe daha sonra hastane yönetiminin ilgisini çekince “sana güzel bir bisiklet temin edelim” dediler. Bisikletimle gün içinde daha fazla hastayı ziyaret ettiğimi fark ettim. Çünkü trafikte takılma problemi yok, park sorunu yok. Şehir içinde bisiklet çok daha hızlı bir ulaşım aracı. Gün içinde 10-12 hasta ve 25-30 kilometre mesafeyle günü bitirdiğimi fark ediyorum. Bu süreçte Ödemiş içinde sahada insanlar görünce, acil serviste de çalıştığımı bilince böyle “bisikletli doktor” imajı yerleşti.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ