Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Ödemiş Belediyesi Meclis Toplantısı Gerçekleşti

Reklam

Ödemiş Belediyesi aylık olağan meclis toplantısı önceki akşam gerçekleşti. Diğer meclis toplantıları öncesinde olduğu gibi Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş Belediyenin  yaptığı faaliyet ve çalışmalarla ilgili olarak belediye meclis üyelerine bilgilendirmelerde bulundu.

Eriş, gündem maddelerine geçilmeden önce yaptığı bilgilendirmede “Geçtiğimiz günlerde onur günümüz olan Kuvayi Milliyenin temelleri atılan ilk kurşun direnişi 102. Yılını hep birlikte kutladık. Pandemi nedeniyle Cumartesi gününe çekmek zorunda kaldık, Pazar günü sokağa çıkma yasağı vardı. Aynı günde dünya kahvaltı günü vardı. Biz zaten şehitlerimizi yad eylemek için birer Fatiha ulaştırmak amacıyla lokma döktürüyorduk. Bu onur günümüzü gereği gibi kutladık, efelerimizle kuvayi milliyenin torunları olan ilk kurşun halkıyla böyle bir kutlamayı tekrar yaşadık. Dünya çevre günü etkinlikleri kapsamında fen işleri ve park bahçe müdürlüklerine bağlı ekip arkadaşlarımız tarafından köy kahvemiz ve camiimiz arasında kalan küçükte olsa yeşil alanı değerlendirmek amacıyla bir park oluşturduk. Bu parkımıza da ilk kurşun halkımızdan olan Natho Hande Tekir kardeşimizi  çok genç yaşta kaybetmiştik o köyün acısıydı. Parka adını vererek o kızımızı İlkkurşunun zaten gönlünde yaşıyordu, unutulmamak üzere adını verdik. Ailesiyle konuştuk. 23 yaşındaydı, kötü hastalık nedeniyle aramızdan ayrıldı, şimdi de huzurunuzda anıyorum.  İBB başkanımız Tunç Soyer Cumartesi günü  ilçemizi ziyaret etti. İlçemizi ziyaretinde öncelikle  Birgi mahallemizde sulama kooperatifi ile birlikte komple yer altına alınan kapalı devre sistemine dönüşen sulama hattının açılışı yapıldı 12 kilometrelik olan, 1 trilyon 250 liraya mal olan 15 bin dekar olan  ve su tasarrufu yapıyor.” dedi.

Başkan Eriş  meclis öncesi yaptığı konuşmanın sonrasında  gündem maddelerini Ödemiş Belediye Meclis üyelerinin oluruna sundu. Gündem maddeleri Belediye meclis üyelerince değerlendirildi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ