Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Bademli Mahallesinde İyi Tarım Uygulamalarını Faaliyeti

Reklam

Tarım ve Orman  Ödemiş İlçe Müdürlüğü  İyi  Tarım  uygulamaları konusundaki faaliyetlerini  Ödemiş’in  Fidancılık alanındaki önemli merkezi  Bademli Fidancılık  Tarımsal  Kalkınma Kooperatifi  ve Yeşil Bademli Tarımsal  Kalkınma Kooperatifinde gerçekleştirdi.

Bademli  Fidancılık  Tarımsal ve Kalkınma Kooperatifi Başkanı  Selçuk Bilgi  yapılan uygulamanın önemine değinerek “İyi tarım; tarımsal üretim sistemini sosyal açıdan yaşanabilir, ekonomik açıdan karlı ve verimli, insan sağlığını koruyan, hayvan sağlığı ve refahı ile çevreye önem veren bir hale getirmek için uygulanması gereken işlemler bütünüdür. Yani aslında tarımın kendisidir. “dedi.

Yeşil Bademli Tarımsal  Kalkınma Kooperatif Başkanı  Gülşen Görken “Çağımızın gerektirdiği tempolu yaşamla birlikte, artan gelir düzeyi ve eğitim seviyesi, güvenli gıda tüketiminin de önemini arttırmıştır. Tüketiciler direk tükettikleri tarımsal ürünler başta olmak üzere, satın aldıkları tüm gıda ürünlerinin güvenliğinden emin olmak ister hale gelmiştir. Bu bilinçle, gerek doğrudan tarımsal ürünlerin, gerekse işlenmiş gıdaların güvenle üretildiğinin garantisini tüketicilere sunabilmek için, birtakım sistemler ve standartların oluşturulması ihtiyacı kaçınılmaz olmuştur.Bu bakımdan İyi tarım uygulamalarının önemi büyüktür.” Dedi.

Tarım ve  Orman  Ödemiş İlçe Müdürlüğü ekipleri her iki Kooperatifte  İyi tarım alanındaki bilgilendirme faaliyetlerini sürdürdü.

 Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ