Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

TUBİTAK Proje Yarışmasında Türkiye 3. Oldu

Reklam

TÜBİTAK tarafından düzenlenen 52. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasına bu yıl 19.109 öğrencinin hazırladığı 14.010 proje başvurusu alındı. Bu başvurular içerisinden ön değerlendirmeyi geçerek 25-26 Martta 12 bölge merkezlerinde sergilenmeye değer bulunan 2.160 projenin katıldığı bölge yarışmaları yapıldı.

Ödemiş Ticaret Odası Anadolu Lisesi öğrencilerinden Ceyda Donma ve Yiğit Yeni adlı öğrencilerin yaptığı ‘Çocukların Zihinlerinde Yer Alan İş Ve Meslek Algısı Tohumlarının İncelenmesi’ adlı proje bölge birinciliği almaya hak kazandı. Tarih alanında ise Bahar Yurttagül adlı öğrencinin  yaptığı ‘çocuk Oyunlarına Tarih Penceresinden Bakmak’ adlı proje bölge birincisi olarak Türkiye Finallerine katılmaya hak kazandılar.

52. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’nın final aşaması proje değerlendirmeleri 01-02-03 Haziran 2021 tarihleri arasında çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

Psikoloji alanında Ceyda Donma ve Yiğit Yeni  adlı öğrencilerin yaptığı ‘Çocukların Zihinlerinde Yer Alan İş Ve Meslek Algısı Tohumlarının İncelenmesi’ adlı proje Türkiye Üçüncülüğü kazandı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahattin Gengörü “Ödemiş’i Türkiye Finallerinde temsil ederek Üçüncülük elde eden kıymetli öğrencilerimizi, Tübitak Proje yürütücüsü Zerrin Güngör öğretmenimizi, Okul Müdürümüz İlhan Koca  ve ekibini kutluyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyoruz.” dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ