Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Haziran Ayı Divan Toplantısı Gerçekleşti

Reklam

2021 Yılı İl-İlçe Üye Mutabakatları, İLKSAN seçimleri, salgın sürecinde eğitim-öğretim gündemi ve sendikal faaliyetlerin ele alındığı toplantısına Şube Yönetim Kurulu, İlçe Temsilciler  ve Genç Memur-Sen İl Temsilcisi  katıldı.

Geçtiğimiz Mayıs ayında imzalanan Eğitim-Öğretim ve Bilim Hizmet Kolu Mutabakatlarında yetkisinin güçlendirildiğine  dikkat çeken Şube Başkanı Ali Kaya, “İzmir’de üye sayımızı 11 bin 964’e çıkartarak güçlü bir şekilde yolumuza devam ediyoruz. Sayısal olarak kendimizle yarıştığımız ortamlarda mütevazı duruşumuzu bozmadan, medeniyet değerlerimizi önemseyerek, ülkemiz ve üyemiz için üreterek yolumuza devam edeceğiz. Mutabakatta attığımız bu imza duygunun, gönül ve ideal birlikteliğin tescilidir. Yetkide emeği olan sizlere, ilçe yönetimlerimize ve üyelerimize teşekkür ediyorum. Bu güvene layık olmaya devam edeceğiz” dedi.

Ertelenen İLKSAN seçimlerine ilişkin açıklamalarda bulunan Başkan Kaya  “Salgın nedeniyle alınan tedbirler kapsamında ertelenen İLKSAN seçimleri 19 Haziran’da yapılacaktır. Sandık çok uzun süredir düşük ve verimsiz bir ekonomik performans sergiliyor. Sandığın gücünü üretimden alması, ülkemiz için iktisadi ve sosyal katma değer üretmesi ve emekli olan öğretmenlerimize hatırı sayılır miktarda emekli yardımı yapabilecek güce kavuşması için çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz. Sandığı da, öğretmenlerimizi de güçlendireceğiz ”dedi.

140 bin öğretmen açığı olduğunu ve eğitimde başarı için ücretli öğretmenliğin kaldırılması gerektiğini belirten Ali Kaya, “Milli Eğitim Bakanlığı öğretmen ihtiyacı konusunda gerekli adımları atmalıdır. Sayısı 80 bini aşan ücretli öğretmen gerçeği yeni öğretmen ataması ihtiyacını net bir şekilde ortaya koymaktadır. Öğretmen açığının ücretli öğretmenlerle kapatılmaya çalışılması kısa dönemde karlı bir uygulama gibi görünse de uzun vadede eğitimin çıktıları üzerinde olumsuz etkiler oluşturmaktadır. Eğitimin nitelikli, kaliteli ve güvenceli olması için ücretli öğretmenlik ivedilikle kaldırılmalıdır. Genel Merkezimiz tarafından hazırlanan raporda, ülkemizde öğretmen başına düşen öğrenci oranlarını OECD ortalamalarına çekebilmesi için 140 bin öğretmen ataması daha yapılması gerektiği belirtilmiştir. Bu denli öğretmen ihtiyacı varken yapılan 20 bin atama yeterli değildir. Emek harcayan ve ek 40 bin atama talebinde bulunan öğretmenlerimizin haklı davalarında sonuna kadar yanlarındayız. Kimse bu talebi kulak ardı etmemeli, görmezden gelmemelidir” dedi.

Toplantı Genel Merkez tarafından hazırlanan ‘Pandemi Döneminde Öğrenme Kaybı – Tespit ve Öneriler’ adlı raporun sunulması ve 6. Dönem Toplu Sözleşme Taleplerine yönelik istişareler sonrası tamamlandı.

Haber: Turgay  Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ