Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Köşger, Bayındır’da İncelemelerde Bulundu

Reklam

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger Bayındır İlçesinde çeşitli incelemelerde bulundu. Vali Köşger ilçeye ziyareti kapsamında ilk olarak  Bayındır İlçe Kaymakamı Mehmet Ali Öztürk ve  Bayındır Belediye Başkanı Uğur Demirezen’i ziyaret etti. Köşger daha sonra Bayındır İlçesindeki Kaymakamlık, binasında zemin katında bulunan  Uzay Kahvesi  Projesini yerinde  ziyaret etti.

İZMİR VALİSİ  YAVUZ SELİM KÖŞGER ÖDEMİŞ KENT GAZETESİNE ÖZEL AÇIKLAMADA BULUNDU.

Bayındır’ın  atılım yapan ve hızlı gelişen İzmir’in güzide ilçelerinden birisi, olduğunu ifade eden  Vali Köşger “Bayındır’ın  girişinden başlayarak düzenli bir ilçe tarihi olarak bizim kültürümüzün yaşatıldığı yaşadığı bir şehir, kültür miraslarımızın korunması noktasında Belediyemizle birlikte çalışıyoruz. Bu kapsamda şehrin önemli noktalarını gördük. Bayındır ayrıca  çiçekçilik ve  seracılık merkezi, İzmir’in en önemli üretim merkezlerinden birisi daha iyi daha nizami şekilde, daha planlı programlı şekilde  seracılık işinin gelişmesiyle ilgili çiçekçilik ,park bahçe peyzaj ile ilgili çalışmaların daha profesyonel şekilde Organize sera çalışmalarımız devam ediyor. Valiliğimiz ve belediyemiz Bayındır’ı daha iyi Bayındır haline getirmek için ne gerekiyorsa yapıyoruz. “ dedi.

“SAYIN VALİMİZ HEM VALİLİK ANLAMINDA HEM DE HÜKÜMET ANLAMINDA İLÇEMİZDEKİ PROJELERİ YAKINDAN İNCELEDİ”

İzmir Valisi  Köşger’in daha önceden   Bayındır’a ziyaret yapmak istediğini belirten Bayındır Belediye Başkanı Uğur Demirezen yaptığı açıklamada  “Pandemi  nedeniyle bu gün misafirimiz oldu. Yaptığımız yatırımları, projeleri ve yapacak olduğumuz projeleri konuştuk. Kendisinden destek istedik. Hem valilik anlamında hemde, Hükümet anlamında, bazı projelerimizi yerinde inceleme fırsatı buldu. İlçemizde uzun süreden beri, devam eden sokak sağlamlaştırma projelerimiz var.Valilik ve Kültür bakanlığının ortaklaşa yürüttükleri bu çalışmaları valimiz Köşger yerinde inceledi. Güzel program olduğunu düşünüyorum. Sağlamlaştırma yapılan toplamda Bayındır da, 7 bölge var. Hacısinan bölgesi, Arapkuyu bölgesi, Soğuksu mevkii bölgesi, Kilise bölgesi gibi 7 bölgemizde,sağlamlaştırma yapıldı. Organize Çiçekçilik Sanayi de ki son durumumuz 200 bin metrekare yerimiz mevcut, çalışmalar devam ediyor. Çalışmalar tamamlandığında ilçemiz de, Bayındır  için büyük bir proje olan  Tarıma Dayalı İhtisas Çiçekçilik Organize Sanayi Bölgesinin çalışmaları hızlı bir şekilde devam ediyor. Ayrıca bugün de Valimizle yerindeki son incelemeleri gerçekleştirdik.” İfadelerinde bulundu.

İzmir Valisi Köşger Bayındır İlçe ziyaretinde,  Bayındır Kaymakamlığı  ve Bayındır Belediyesi ziyaretinin yanı sıra,  İzmir Valiliği ve Kültür Bakanlığının yaptıkları, eski yapıların ve sokakların restorasyon çalışmalarını yerinde inceleyen Vali Köşger Hacı Sinan Küllüyesi, Camii, ilçedeki bir çiçek serası ziyareti ile son olarak İlçedeki Tarıma Dayalı İhtisas Çiçekçilik Organize  Sanayi Bölgesi alanını inceledi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ