Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Bir Türlü Suyunu Bağlatamıyor!

Reklam

Ödemiş’in Gerçekli Mahallesinde yaşayan çiftçilik ve hayvancılık işiyle uğraşan Serdar Kütük isimli vatandaş 2018 yılından beri su için müracaatlarından bir türlü sonuç alamaması nedeniyle,  suyunu temin etmek için çeşitli çağ dışı yollara başvurmak zorunda kalıyor.

“SUYUMU BAĞLATMAK İÇİN HER GİRİŞİMİM SONUÇSUZ KALDI“

Bahçe evinde suyunun olmaması nedeniyle bin bir zorluklar çektiğini ifade eden Ödemişli Çiftçi Serdar Kütük  “2018 yılından beri buradayım. Gördüğünüz gibi hayvanlarımı çekme sula suluyorum. Nereye başvurduysam hep kapılar benim yüzüme kapandı. Buraya su bağlatamadım, bu konuda mağdurum. Yetkililerden yardım bekliyorum ben sadece evimde su olmasını istiyorum. Burası hazine yeri benim hiçbir yere borcum yok. Motorumla günde 4-5 sefer İrimağzına gidip oradan su doldurup hayvanlarımı o şekilde suluyorum. Milattan önce yaşanan durumu ben 2021 yılında yaşıyorum. Benim gibi hazine arazisinde oturan fakat suyu olan komşularım var. Su hayatımızda olmazsa olmaz, susuz bir hayat düşünülemez. Burada 4 seneden beri çektiğimi bir ben biliyorum.” dedi.

“KONUYU BİZZAT BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANIMIZ SOYER’E KADAR İLETECEĞİM.”

Yaklaşık 3 yıldan beri suyu  traktörle taşıyarak hayvanları için getirdiğini dile getiren Kütük “Burada her iki yanımda ve ileride bir çok bahçe komşularım var. Onların hepsinde suyu var. Bizler parasıyla bile suyumuzu bağlatamıyoruz. Konuyla ilgili olarak Ödemiş Belediye Başkanımız Mehmet Eriş’e  ve İzmir Büyükşehir Belediyesine başvurarak Sayın Tunç Soyer’e kadar çıkarak sorunumun bir an önce çözümü için başvuracağız. Bu konuda mağduriyetim devam ediyor.” Dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ