Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Sağanak Yağmur Asfaltın Çökmesine Neden Oldu

Reklam

 Ödemiş’in Büyükavulcuk ve Beyazıtlar Mahallesinde yağmurun etkisini gösterdiği mevkilerde asfaltın yağmurdan etkilendiği ortaya çıktı.

Yağmurun etkisini gösterdiği Birgi Mahallesi Büyükavulcuk Mahallesi arasındaki asfalt yolun bazı bölümlerinde asfaltların yerinde söküldüğü gündüz yapılan incelemelerde ortaya çıktı.

“YAĞMUR BÖLGEMİZDE HİÇ OLMADIĞI  KADAR ÇOK YAĞDI.”

Mahallerinde, bugüne kadar hiç görülmediği kadar aşırı yağışın meydana geldiğini ifade eden Büyükavulcuk Mahallesi Muhtarı Hasan Ulukent  yaptığı açıklamada “Birgi Mahallesi ile Büyükavulcuk arasındaki İrimağzı yolumuz aşırı yağış sonucu asfaltlarımız söküldü. İzmir Büyük Şehir ve Ödemiş Belediyelerimiz  bölgemizde çöken bölgelerde çalışma başlattı.”

“KİLİT TAŞLARI YAĞMURUN ETKİSİYLE YERİNDEN SÖKÜLDÜ”

Beyazıtlar Mahallesi Muhtarı İsmail Yılmaz “Geçtiğimiz gün Akşam Tahleli Deresi Küme Evleri mevkiinde yağmurun etkili olmasıyla geçen yıllarda yapılan kilit taşları yağmurun etkilisiyle yerlerinden söküldü. Konuyla ilgili olarak Ödemiş Belediyesine ve  İzmir Büyükşehir Belediyesine bilgi verdik. Kilit taşlarının bozulduğu bölgelerde çalışma yapılmasını bekliyoruz.” Dedi.

Ödemiş Belediyesi ise dün sabah saatlerinde yağmurun etkili olduğu bozulan yollarda çalışma başlattı.

Haber: Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ