Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Tire Beledi Dokuması Devletin Zirvesinde

Reklam

Tire’nin tescilli el sanatı “Beledi Dokuma” Cumhurbaşkanlığı Beştepe Sergi Salonu’nda sergilenmeye başladı.

Tire’nin Beledi Dokuması, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde gerçekleşen Türkiye Dokuma Atlası Sergisi’nde “Anadolu’nun Miras Kumaşları” arasında yerini aldı.

Tire’nin 2.kuşak ustası olan Saim Bayrı’nın ipekli dokumasının yer aldığı sergide Tire Belediyesi personeli olan, 3. kuşak Beledi Dokuma Ustası Günnür Kaya Tire Belediyesi’ne ait dokuma tezgahı ile ziyaretçileri karşılıyor.

22 Eylül’e kadar sürecek olan sergide ziyaretçiler Beledi Dokuması ile birlikte Anadolu’nun Miras Kumaşları arasında yer alan dokumaları görebilecek.

Tire Kent Müzesi Müdürlüğü’nün girişimleri ile Tire’nin tescilli el sanatı Beledi Dokumasının sergide yer almasından dolayı mutluluk duyduklarını ifade eden Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran “Cumhurbaşkanlığı Beştepe Sergi Salonu’nda gerçekleşen Türkiye Dokuma Atlası Sergisi’nde yer almak Tire Beledi Dokumasının tanınırlığını arttırmak için büyük bir fırsat oldu. İlçemizin ve ilçemize ait tescilli eserlerin tanıtımı için gerekli tüm organizasyonlara katılmaya devam edeceğiz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum “dedi.

Haber : Emine Toktaş

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ