Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Bir Bilenle Bilge Nesil Projesi Ödülleri Sahiplerini Buldu

Reklam

2020-2021 Eğitim-Öğretim yılında Eğitim-Bir-Sen İzmir 1 Nolu Şube olarak proje ortağı olduğumuz, Genç Memur-Sen İzmir’imizin yürüttüğü ‘Bir Bilenle Bilge Nesil Projesi’ ödüllü kitap okuma yarışmamızda dereceye girmeyi başaran öğrencilerimize ödüllerini takdim edildi.

Sendika binamızda gerçekleştirdiğimiz ödül törenine Şube Başkan  Ali Kaya, Genç Memur-Sen İl Temsilcimiz Tuncay Küçükdanacı, dereceye giren öğrenciler ve veliler katıldı.

Sendikal anlayış  minvalinde projeyi yıllardır uyguladıklarına dikkat çeken Şube Başkanı Ali Kaya, “Bir Bilenle Bilge Nesil Projemizde ortaöğretim çağındaki öğrencilerimizi birbirinden değerli eserler ile buluşturarak medeniyet değerlerimizi ve mirasımızı sahiplenecek öncü nesiller yetiştirilmesini hedefliyoruz. Projemizi benimsemiş olduğumuz mücadele kültürünün bir tezahürü olarak yıllardır sürdürüyoruz. Sendikal anlayışımıza kültürel sendikacılığı da katarak sürdürdüğümüz çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Okuma alışkanlığının olumlu yönde birçok etkisi olduğunu vurgulayan Başkan Kaya  “Bu projeyle birlikte öğrencilerimize okuma alışkanlığı da kazandırmayı hedefliyoruz. Günümüz iletişim toplumunda kendini ifade eden kişilerin başarılı olduğunu vurgulamak gerekir. Okumanın sonucu olarak çocukta konsantrasyon, dikkat, anlama ve anlamlandırma, farkındalık gibi birçok zekâ fonksiyonu olumlu yönde gelişmektedir. Bu noktada da öğrencilerimize okuma alışkanlığı kazandırmak adına sendikacılığı eğitim sistemimizin tüm alanlarında etkili bir şekilde gerçekleştirmekteyiz. Dereceye giren öğrencilerimiz başta olmak üzere tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor, emeği geçen tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyorum” dedi.Genç Memur-Sen İl Temsilcimiz Tuncay Küçükdanacı da projenin önemine ve okuma alışkanlığının olumlu faydalarına yönelik kısa bir konuşma yaptı.Program, konuşmaların ardından yarışmada dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edilerek son buldu.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ