Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Öğrencilerin Yıl Sonu Heyecanı

Reklam

Ödemiş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde öğrenim gören 120 Öğrenci yıl sonu heyecanını Okulun yeni kurulan Mehteran takımı eşliğinde yaşadılar.

Okul  Bahçesinde düzenlenen yıl sonu gününde bir dakikalık saygı duruşu ve İstikal Marşının okunmasının ardından günün önemini anlatan Okul Müdürü  Mehmet Sıddık Kaya konuşmasında “Pandemi nedeniyle okullardan uzak, bilgisayar ,telefon ve tabletlerden yapılan bir eğitim öğrenim hayatı oldu. biz  bugün yaklaşık 20 bin öğrencimizi evlerine gönderiyoruz. Bugün burada 120 tane öğrencimiz Endüstri Meslek Lisemizi bitirecekler, inşallah yeni bir hayata başlayacaklar. Ben çocuklarımıza, önemli olan hayatta başarılı olmak kendinize, ailenize, ülkenize faydalı bireyler olmak önemli olan akademik başarıdan ziyade, gerçi ülkemizde akademi başarı daha çok göz önüne alınıyor ama hayatta başarılı, mutlu olmak daha önemli, ben gelecek hayatınızda sağlıklı, başarılı ,mutlu, başarılı ailelerinizle birlikte bir ömür temenni ediyorum.” dedi.

Ödemiş İlçe Kaymakamı Fatih Aksoy  törende yaptığı konuşmasında “Sevgili öğrencilerimiz Bir yaşam merdivenine tırmanmaya başladığınız andan itibaren sizin için yeni bir hayat başlamaktadır. Bu gün iş yaşamına birer ahi olarak adım atacağınız ilk gün. Geleceğinize bir ışık tutar umuduyla son bir ders olarak sizlere bazı tavsiyelerde bulunmak istiyorum. Tüm yaşam sürecinin içinde sürekli okuyun, kendinizi çağın gerisinde bırakmayın. İlmin en doğru yol olduğu bilinci içinde olun. Kendiniz ve başkalarıyla yarışın. Kendi mutluluğunuzla yetinmeyip, toplumun mutluluğu için de çalışın. Birbirinizi sevin ve paylaşmayı bilin. Araştırıcı ve yaratıcı olun. Vatanınızı ve milletinizi sevip yükselmesi için çalışın. Annenize, babanıza ve büyüklerinize karşı. Saygılı olun. Sizleri. bu duygularla birer çiçek tohumu olarak ülkemizin semalarına serpiyorum, Düştüğünüz her yerde sevgiyi, saygıyı, kardeşliği ve barışı yeşertiniz. Sizleri güzel ve yararlı işlerde görmek, emeğimizin semeresi olacaktır. Tüm yaşamınızın değerli ailelerinizle birlikte, sağlıklı ve mutlu geçmesini ümit eder bunda sonraki çalışma hayatınızda hepinize başarılar diliyorum. Pandemi şartlarında üretim sahasında Eba için materyal hazırlama çalışmalarında ve uzaktan eğitim faaliyetlerinde canla başla çalışan tüm öğretmenlerimize destekleri ile her zaman bize güç veren ilçe milli eğitimi müdürümüze huzurlarınızda teşekkür eder saygılar sunuyorum.” Dedi.

Yıl sonu törenine Ödemiş İlçe Kaymakamı Fatih Aksoy, Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, Ödemiş İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahattin Gengörü, öğrenciler ve velileri yapılan yıl sonu törenine katılım sağladılar.

Ödemiş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde yapılan yıl sonu töreninde,Okul Müdürü  Kaya’nın konuşması, Kaymakam Aksoy’un konuşması, okul birincisi 12/A Yasin Çimen’in konuşması , Okul birincileri   Yasin Çimen ve Ülkü Ergin’in Okul’un yaş kütüğüne isimlerini çaktılar, okulun mehteran takımının gösterisi ve mezun olan öğrencilerin kep atmalarıyla tören sona erdi.

Okul’un yeni kurulan Mehteran takımı programıyla etkinliğe katılanlardan bol bol alkış aldılar.

Haber: Turgay  Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ