Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Vatandaşların Elektrik Çilesi

Reklam

Ödemiş’e bağlı Demircili Mahallesindeki 3 saat 40 dakikalık elektrik kesintisi mahalle sakinlerinin tepkisine neden oldu. Mahallede çok sayıda hayvan sahibi özellikle süt sağım makinelerini çalıştıramayınca süt sağımlarında sıkıntı yaşadılar.

“BUNA BENZER SIKINTILARDA TARIMLA UĞRAŞAN MAHALLE SAKİNLERİ MAĞDUR OLUYORLAR”

Mahalle sakinlerinin  kendisini  elektrik kesintisi konusunda aramaları üzerine hemen  harekete geçtiğini belirten Demircili  Mahallesi Muhtarı Ülkü Coşkun “Mahallemizde ilk arıza kaydını 186’yı arayarak bildirdik. Aradan 3 saat 40 dakika sonra Gediz Elektrik ekipleri gelerek sorunu çözebildiler. Bu köyümüz hayvancılığın çok olduğu insanların bütün işlerinin gördüğü mahallemizde yaklaşık 4 saattir köyümüzde elektrik yok. Şu anda Hayvanların sağımı yarıda kaldı, sağılamayan inekler bağırıyor.  Yetkili insanlara ulaşmamıza rağmen 4 saattir yetkili bir kişi bile gelmedi. Köy halkımız beni arayarak şikayetlerini bildirdiler. Bizde yetkililere bildirdik ama henüz gelen olmadı, bu konuda çok mağdur ve şikayetçiyiz bu konunun mahallemiz olarak hemen çözülmesini talep ediyoruz.Mahallemiz de zaman zaman buna benzer sıkıntılar yaşanıyor. Gediz Elektriği aradığımızda saatler sonra ekipler gelerek sorun gideriliyor. Bu konuda  gerekirse elektrik kesinti konusundaki   mağduriyetleri önümüzdeki günlerde farklı makamlara kadar taşıyacağız.” Dedi.

Mahalle Sakinlerinden Erdal Yıldırım “Mahallemizde herkes 186 Elektrik Arızayı arıyor. Direğimizde arıza var diyoruz! ama kimse gelip bakmıyor. Köyümüzde hayvancılık yapan vatandaşlarımızın sağımları yarım kaldı. İnekler bağırıyor. Geçen yıldan beri çok olmaya başladı. Hatlar yenilendi  kesinti olmayacak diyorlar ama daha fazla kesinti oluyor. Bizler  hayvan  sahipleri olarak büyük sıkıntılar yaşıyoruz.”dedi.

Demircili Mahalle Sakinlerinden Ersin Kesen  “Elektrikler saat 6.30 civarında gitti. Yaklaşık 4  saatten beri elektrikler yok, hayvanlarımız sağılamadı çok büyük mağduruz, bu adamlar %15 zam yapmasını biliyorlar ama çok mağduruz. Defalarca 186’yı aramamıza rağmen gelip ilgilenmiyorlar. Yaz  mevsimi olması nedeniyle bu konuda sıkıntı yaşıyoruz. Burada  bir gün elektrik faturası yatırılmasa  hemen  gelip elektriğimiz kesiliyor. Bu iş bu kadar basit olmamalıdır.” Dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ