Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Özdere’den Kırat’ın Şahlanışı Mesajı

Reklam

Demokrat Parti Genel İdare Kurulu Üyesi  Sait Demir tarafından, Özdere’de, Orta Mahalle Selim Sultan Otel’de Üst Yönetim Kurulu, İl Yönetim Kurulu ve İlçe Başkanlarının  geniş katılımlarıyla gerçekleştirilen Koordinasyon ve istişare yemeğinde bir araya geldi.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında yeni normalleşme sürecinde gerçekleştirilen Koordinasyon ve istişare yemeğine Eski Milletvekili Turan Arınç, Genel Başkan Yardımcısı Osman Varol, Genel İdare Kurulu Üyesi Sait Demir, Ökkeş Erdal Cömert, İzmir İl Başkanı Adayı Serdar Faralyalı, Merkez Karar Kurulu Üyelerimizden İbrahim Muhsin Erdem, İsmet Hacıoğlu, İsmet Doğan, Mehmet Emin Erener, Ahmet Nedim Turbil, Yüksek Haysiyet Divanı Üyesi Mustafa Karakaya, Demokrat Parti Gençlik Kolları Genel İdare Kurulu Üyeleri Avukat Ilgaz Meral, Tufan Coşkun, İl Yönetim Kurulu Üyelerimizden Müşerref Tuna, Hasan Enet, İlhan Korkmaz, Berkant İncekara, Cemil Gündoğdu Ali Şahinoğlu, Buca İlçe Başkanı Besim Toros, Karşıyaka İlçe Başkanı Mevlüt Gür, Çiğli İlçe Başkanı Mehmet Demirci, Gaziemir İlçe Başkanı Cüneyt Ahmet, Kınık İlçe Başkanı Nail Korkmaz, Menderes İlçe Başkanı Hüseyin Kızıltaş, Ödemiş İlçe Başkanı Mutahhar Ateş, Kiraz İlçe Kadın Kolları Başkanı Filiz Çomuk, Konak İlçe Başkanı Hüsnü Eyi, Narlıdere İlçe Başkanı Erkan Çelik, Torbalı İlçe Başkanı Mahmut Kömürcü, Karabağlar İlçe Başkanı Köksal Kaya, Güzelbahçe İlçe Başkanı Şebnem Demirkıran, Seferihisar İlçe Başkanı Berk İncekara, Tire İlçe Başkanı Hasan Sarp ve  bazı Partililer  katıldı.

Demokrat Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Sait Demir Koordinasyon ve İstişare Yemeği toplantısına katılan misafirle huzurunda yaptığı açılış konuşmasında “Demokrat Parti tekrar gündeme gelmek için hazır durumdadır. Bugün yaşananlara baktığımızda Demokrat Partililer olarak  Yaşanan geçmişe bakarak Türkiye’de bize karşı inanılmaz bir teveccüh var.

“2023 DEMOKRAT PARTİ’NİN YILI OLACAKTIR.”

Genel idare kurulu üyesi Demir ”Şahsi kaygılarını milletin önünde gören zihinlerin saldırısına 1946’dan beri, her ara rejimde, her darbede en ciddi şekilde maruz kalan, tanık olan, hatta demokrasi karşıtlarının tezgahladığı kurmaca mahkemelerde sanık olan, millet için “kurban olan” demokratlar, makamlarını, sıfatlarını, canlarını inançları yolunda kaybetmeye rıza göstermişler ancak demokrasiye duydukları inanç ve gururlarını her daim muhafaza etmişlerdir.Millet için hayalini kurdukları, tesisi için hayatlarından oldukları demokrasi, darbelere, tertiplere, idamlara dayanmış ve bugün bizlere miras kalmıştır.1946’da, millet adına hayallerle yola çıkan Demokratların mirasını, demokrasiye inanarak sahiplenen, adalet diyerek savunan bizler, maalesef bugün geçmişte olduğundan çok daha ciddi sorunlara tanık olmaktayız.Her geçen gün artan şekilde sertleşen siyasi baskı ile bugün, bu demokrasi mirasını gasp etmek isteyen, siyasi rant uğruna demokrasi diyen iktidarın uygulamaları, 1946’da Demokrat Parti’nin “YETER SÖZ MİLLETİN” demesine neden olan ortamı aratır bir hal ortaya çıkarmıştır. Devletin her kademesinde tek bir zihniyetin hakim olduğu, bırakınız devleti, sosyal hayat içinde aynı zihniyette olmayanların cezalandırıldığı, karşıt olanların, iktidara darbe yapmak noktasında “makul” bir şüpheye neden olduğu bir siyasi ortam, bugünü daha anlamlı kılmaktadır.İşte bu noktada bugün, 75 yıl sonra Demokrat Parti, her türlü karşıt tertibe rağmen, içeriden ve dışarıdan yapılan her türlü saldırıya rağmen yeniden millete sözü teslim etmek, demokrasiyi yeniden millete hizmetkâr etmek için var olduğunu duyurmuştur ve duyurmaya da devam edecektir diyerek davetimize icabet ederek bugün burada bulunan bütün dava arkadaşlarıma hoş geldiniz, şeref verdiniz dedi.

DEMOKRAT PARTİ İZMİR ESKİ İL BAŞKANI DÖKMECİLER PROGRAMA TELEFONLA BAĞLANDI

Demokrat Parti Eski İzmir İl Başkanı Genel İdare Kurulu Üyesi Metin DÖKMECİLER düzenlenen yemeğe telefon bağlantısı ile katılarak yapmış olduğu konuşmada İzmir’in ve İzmir’in ilçelerinin demokrat bir şehir olduğunu söyleyerek, “İzmir Atatürk milliyetçisi bir şehirdir. İzmir bayrağını çok sever. İzmir Atasını ve İstiklal Marşını çok sever. İzmir’de yaşamak bir ayrıcalıktır. Ben İzmirlilerin demokrat ve Demokrat Partili olduğunu biliyorum. İzmirlilerin hepsi bize aynı şeyi söylüyor: “Hepimiz demokratız” diyorlar. Demokrat Partinin halen Türkiye Büyük Millet Meclisinde genel başkanımız Afyonkarahisar Milletvekili Sayın Gültekin Uysal ve Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt tarafından temsil edildiğini, İlçe belediye başkanlıklarında ve belediye meclis üyeliklerinde de temsil edildiğini hatırlatarak,Türkiye’yi 47 sene yöneten demokrat misyon İzmir’de tekrar söz sahibi olacaktır” dedi.

DEMOKRAT PARTİ GENEL BAŞKANI UYSAL PROGRAMA  TELEFONLA BAĞLANARAK ÖNEMLİ MESAJLAR VERDİ

Programının yoğunluğu sebebiyle Koordinasyon ve İstişare Yemeğine Telefon Bağlantısıyla katılan Demokrat Parti Genel Başkanı  Gültekin Uysal “Unutulmamalıdır ki, bu Dava’nın, Demokrasi’yi Türkiye’de temin ve tesis etmeye başladığı günden beri, kendine kılavuz edindiği “Yeter! Söz Milletin” kavramı, bugüne dek, Millete karşı bir takım uğraşlar içinde olanlara dur demenin izahıdır. Millet’i düşman belleyen, Millet aşkımız sebebiyle Demokrat Dava’yı da düşman bellemiş ve Demokrat Dava ile mücadele etme kılıfı altında Millet ile kavga etmiştir.Bugün yılmak, yorulmak, bu davaya sahip çıkmamak; geçmişte Millet’in selameti uğruna, bu Dava uğruna, idama “sessiz” yürüyen, “Hakk’ın takdiri” diyerek her türlü sıkıntılara sabreden Büyüklerimizin aziz hatıralarını sızlatacaktır.Millet yolunda halisane çalışanlara Allah’ın yardımcı olacağına olan inancımız tamdır.İşte tüm bu duygu ve düşüncelerle, Millet sevdası ile yollara düşen, Millet için düşünen, tüm vatandaşlarımızı, üyelerimizi ve bu davanın bayrağını her daim omzunda ve yüreğinde taşıyan kıymetli demokratları en kalbi duygularımla selamlıyor, gerçekleştirdiğiniz Koordinasyon ve İşbirliği Toplantısının Partimize, İzmir İlimize ve Milletimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

“KIRAT İZMİR DEN ŞAHLANACAK”

Demokrat Parti İzmir İl Başkan Adayı Serdar Faralyalı toplantıya katılan misafirler huzurunda yaptığı konuşmada ise şunları söyledi “Türkiye’nin ve Türk halkının acılarına son verecek partinin adresinin Demokrat Parti olduğunu belirten Faralyalı Kıratı İzmir’den yeniden şahlandıracağız.” şeklinde konuştu.

“KIRGINLIKLARI, DARGINLIKLARI KALDIRACAĞIZ.”

“Şu an hiçbir parti ‘Biz Türkiye’de merkez sağı temsil ediyoruz’ diyemez. Şuan ülkede merkez sağı kim dolduracak sorusunun cevabı “Demokrat Parti” dir.“İyi organize olmuş, sorunlarından arınmış bir Demokrat Parti bu ülkenin ve ülke insanının kurtuluşu demektir.” diye konuştu.

Demokrat Parti İzmir İl Başkanlığına gelmesi beklenen  Faralyalı  “ Şu anda benden önceki konuşmacılar çok güzel mesajlar verdiler.  Burada ben de çok duygulandım.  Çünkü Demokrat Parti bizler için önemli bir partidir. “Böylesi köklü bir tarihe ve misyona sahip bir partinin il başkanlığına aday olmaktan büyük bir gurur ve onur duyuyorum. Bu görevde bana güvenen öncelikle Genel Başkanımız Sayın Gültekin Uysal yürekten teşekkür ediyorum. Üstlendiğim bu önemli görevi tüm gayretimle sürdüreceğim. İzmir İlimize ve partimize hayrına olan tüm çalışmalarda yer alacağız. Partimizin önümüzdeki seçimlerde de hak ettiği yere gelmesi için hep birlikte gereken tüm gayreti ortaya koyacağız. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ