Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

ÖTO Anadolu Lisesi Öğretmenleri Erasmus+ Projesi Kapsamında Slovakya’yı Ziyaret Etti

Reklam

Ödemiş Ticaret Odası Anadolu Lisesi, Slovakya’da  Avrupa Birliği Erasmus+ projesi toplantısına katıldı. Slovakya’nın Trnava kentindeki  toplantıda Slovakya, Türkiye, Romanya ve İtalya’nın proje ekibindeki öğretmenleri bir araya geldi. Covid-19 tedbirleri dolayısıyla diğer proje ortakları olan Portekiz ve Letonya toplantıya online olarak katıldı.

12-16 Temmuz’da gerçekleşen  Kültürel Mirasımızı Yeni Nesillere Aktarma (Transmıttıng Our Cultural Herıtages To New Generatıons) 2019-1-TR01-KA229-073855) numaralı projemizin 3. hareketliliğinde Slovakya’nın kültürel mirasları olan efsaneler ve mitler tanıtıldı. Konu başlığıyle ilgili olarak Slovakya’nın kalelerine ve tarihi kasabalarına geziler düzenlendi. Toplantıda şimdiye kadar yapılan ve bundan sonra yapılması gerekenler konusunda ortaklarla bilgi alış verişinde bulunuldu. Gelecek eğitim-öğretim yılında tapılması gereken hareketliliklerin tarihleri belirlendi.

Konuyla ilgili olarak, Okul müdürü proje yasal temsilcisi Muammer Uysal, projenin 2022 yılı Haziran ayına kadar devam edeceğini ve önümüzdeki eğitim-öğretim yılında 3 ülkeye daha ziyaret yapılacağını ifade etti.  Proje irtibat kişisi İngilizce öğretmeni Sevinç Altıntaş ‘ Covid-19 tedbirleri kapsamında tüm önlemlerimizi alarak Slovakya’da çok verimli bir toplantı gerçekleştirdik. Normalde okulumuzdan proje için dört öğrenci toplantıya katılacaktı ama öğrencilerimizin yurtdışı çıkışı onayı olmadığı için götüremedik. Daha sonraki ziyaretlere bu dört öğrenciyi götürmeyi tüm ortaklar olarak planladık.’ dedi. Toplantıya iştirak eden diğer İngilizce öğretmeni Tuba Barış ‘ Slovak Kültüründe yer alan efsaneleri ve mitleri yaşayarak, görerek öğrenmek genel kültürümüzü arttırdı. Yabancı meslektaşlarımızla uzun bir aradan sonra tekrar görüşmek heyecanlandırdı.’ dedi.

Ziyaretteki tüm faaliyetler tamamlandıktan sonra katılımcılar sertifikalarını aldı.

Haber : Cengiz Türkavcı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ