Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Giden Canlar Geri Gelmez

Reklam

Türk Sağlık-Sen İzmir 1 Nolu şube başkanı Barış Koçak “Geçtiğimiz gün sosyal medyaya da yansıyan, bir sağlık çalışanının yaşadığı mobing, iş yoğunluğu ve hayatımızı alt üst eden özellikle sağlık çalışanları açısından zaten zor olan iş ve sosyal hayatın stresini gözler önüne serdi.  Üyemiz ve işyeri temsilcimiz olan Can Dursun Yeşil’in haklı feryadı ve gördüğü mobbing ve yaklaşık 2 yıldır uğraştığımız Covid illeti ve bunun getirdiği stres ile intihar noktasına kadar sürüklendi. Hepimizin yüreği sızladı.

Bir soruşturma sonucu kendisine disiplin cezası verilen Can Dursun Yeşil bu ceza yetmezmiş gibi üstüne bir sebep göstermeden yıllardır severek ve başarılı bir şekilde sürdürdüğü paramedik mesleğinden ambulansından kısmen de olsa uzaklaştırılmak için Res’en ataması kendi isteği dışında yapıldı. Branşı gereği aktif bir şekilde çalışması gereken ambulans yerine bir hastaneye atandı. Kendi mesleğinden böyle onur kırıcı bir şekilde geri hizmete çekilmesinin stresine dayanamayarak bir anlık öfke ile canına kıymak istedi. Suç işlediği iddia edilen ve hakkında soruşturma sonucu zaten bir disiplin cezası verilmişken, bir sebep göstermeden çok ağır bir yaptırım olan ikinci bir ceza olarak Res’en ataması yapılmıştır.

Biz Türk Sağlık Senolarak bu cezanın ağırlığı ve gereksizliği ile ilgili İzmir 112 Başhekimliği’nin bir an önce bu hatadan dönmesi Res’en atama yanlışlığın düzeltilmesi ve çok çok ağır bir suç olmadıkça böyle bir cezanın uygulanmaması yönünde karar alması gerekmektedir.

Yaklaşık 2 yıldır can siparane ve fedakarca çalışan sağlık çalışanları artık bu iş stresine yoğunluğa ve idari baskıya dayanamıyorlar ve kendi canlarına kıyma noktasına getiren bu olayın idari suçlusu kim ise açılması gereken soruşturma sonucu alması gereken en ağır cezayı alması için işin takipçisi olacağız. Eğer bu işte vicdanen birazcık kendini suçlu hisseden idareci var ise kendisini istifaya davet ediyoruz.

Çok şükür ki 112 ekip arkadaşlarının zamanında müdahalesi ve hastane personelinin yerinde tedavisi ile hayata tekrar tutunmayı başaran ve şu an fiziki genel durumu iyi olan Can Dursun Yeşil kardeşimizi kaybetseydik bunun hesabını hangi vicdan hangi makam hangi mevki nasıl verecekti.

Bu yaşanan olayın sorumlusu kim ise bir an önce istifa etmeli ve hesap vermelidir. Biz Türk Sağlık Sen olarak bu olayın takipçisi olacağımızı buradan bildiriyoruz.Giden Can’lar geriye gelmez..”dedi.

Haber : Turgay  Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ