Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Ödemiş ADD’den Şiir ve Müzik Gecesi

Reklam

Ödemiş Atatürkçü Düşünce Derneğinin (ADD) düzenlediği Özgürlüğe son adım Büyük Taarruz’un yıldönümünde düzenlediği gecede renkli görüntüye sahne oldu.

Şiir ve Müzik dinletisinin bir arada olduğu gecenin sunuculuğunu Emine Akçay yaparken, ADD’nin Çamlık Parkında gerçekleştirilen gecenin anlam ve önemini anlatan konuşmayı  Ödemiş ADD Başkanı Gürçay Işık gerçekleştirdi.

IŞIK, GECENİN ANLAM ve ÖNEMİNİ ANLATAN KONUŞMAYI GERÇEKLEŞTİRDİ

Ödemiş Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Gürçay Işık konuşmasında “1919 Sivas Kongresi’nde delegelerin bir kısmı şöyle diyordu: – Onlar tayyare ile havada uçuyorlar, biz henüz kağnı arabasından kurtulamıyoruz. – Onlar savaş gemisi yapıyorlar, biz yelkenli bir gemi bile yapamıyoruz. Kongreye katılan delegelerde umutsuzluk var. Ama umutsuzluğu umuda dönüştüren bir isim ; O da, Mustafa Kemal Atatürk.İlberOrtaylının dediği gibi Ağustos Türkler için bayram ayıdır. “ATATÜRK 26 AĞUSTOS’U KASTEN SEÇTİ” der İlber Hoca. Büyük Selçuklu Devleti Sultanı Alparslan, 26 Ağustos 1071’de başlayan Malazgirt Savaşı’nda Bizans ordusunu yenerek Anadolu’nun kapılarını Türklere açtı.

Dokuz asır sonra, bir 26 Ağustos sabahı başlayıp 30 Ağustos günü sona eren  Başkomutanlık Meydan,Muharebesi sonrasında Afyon-Kütahya taraflarından İzmir’e kadar olan 400 km lik yolu  şehirleri Yunanlılardan temizleye temizleye gelmiş ve son kırıntıları da  9 Eylül tarihinde İzmir’den denize dökerek  gerçekleştiren Gazi Mustafa Kemal’ in yakın silah arkadaşlarının ve de isimsiz nice Memetlerin destanıdır bu zafer.

George Santayana’nın dediği gibi; “ Tarihi öğrenmeyenler, onu tekrar yaşamak zorunda kalırlar. “ Tarihimizden ders çıkaralım ve bize kanları, canları pahasına sunulan Türkiye Cumhuriyetinin, Atatürk ilke ve,devrimlerinin ve cumhuriyetin kazanımlarını koruma ve kollamada üzerimize düşeni fazlasıyla yapmanın zamanı geldi de geçiyor. Biz bu gece sizleri ezgi ve dizelerle zaferin başlangıç noktasına götürmek istiyoruz, dostlarımızla, arkadaşlarımızla, siz değerli katılımcılar ile…” dedi.

Düzenlenen  gecede ADD Başkanı Işık’ın konuşmasının yanı sıra Ali Çavuş’un şiiri ve  canlı müzik yer aldı.

Gecede ayrıca konuk olarak katılan Bayındır’lı SMA hastası Defne için  yardım yapıldı.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ