Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Ödemiş’te 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlandı

Reklam

Ödemiş İlçesinde 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlaması Ödemiş Hükümet Meydanında kutlandı.

Ödemiş Hükümet meydanında yapılan törende, çelenklerin sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması,günün mana ve  günün anlam ve önemini anlatan konuşmanın yapılması,öğrenci şiiri ve zeybek oyunları yer aldı.

Düzenlenen törene Ödemiş Kaymakamı Fatih Aksoy, Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş,  Ödemiş Cumhuriyet Başsavcı Vekili Cumhuriyet Savcısı Merve Kiprik, Ödemiş Jandarma  Bölük Komutan vekili Kıdemli Başçavuş Adil Oğuz, Ödemiş Emniyet Müdürü Hasan Özge, Ödemişli Gaziler Derneği Başkanı Selahattin Aktaşoğlu olmak üzere kamu kurum ve siyasi parti temsilcileri katıldı.

Günün anlam ve önemini anlatan konuşmayı Ödemiş Askerlik Şubesi Başkan Vekili Personel Astsubay Kıdemli Üstçavuş Mehmet Uçar gerçekleştirdi.

Uçar “Bugün yüce Türk Ulusunun büyük fedakârlıklarla verdiği istiklal mücadelesinin zaferle taçlandırıldığı büyük taarruzun 99’uncu yıl dönümü olan 30 Ağustos Zafer Bayramını ve Türk Silahlı Kuvvetleri gününü büyük bir gurur ve coşku ile kutlamanın heyecanını yaşıyoruz. Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’a ayak basması ile başlayan İstiklal Savaşımızın en önemli dönüm noktalarından biri olan 26 Ağustos 1922 tarihinde başlayan Büyük Taarruzun ve Atatürk’ün bizzat komuta ettiği Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin neticesinde 30 Ağustos 1922 günü elde edilen nihai başarı kurtuluş mücadelemizi zaferle sonuçlandırmıştır. Tarihimizin önemli dönüm noktalarından biri olan bu zafer, sadece vatan topraklarının düşmandan kurtarılmasını sağlamamış aynı zamanda, büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde Türkiye Cumhuriyetinin kurtuluş sürecinin de temelini oluşturmuştur. Türk milletinin egemenlik ve bağımsızlığı için azim, kararlılık, kahramanlık ve fedakârlıkla verdiği bu mücadele, aynı zamanda tüm mazlum milletler için de bir umut ışığı olmuştur.  30 Ağustos  zaferi tarih boyunca, ortak değerler ve milli ülküler etrafında kenetlenen Türk Milleti’nin, Tarih sahnesine tekrar ve daha dinç bir şekilde çıkma kararlılığını bütün dünyaya kanıtlamış, milli varlık ve hukukumuzu bütün dünyaya kabul ettirmiş, yüce Türk Ulusunun ve onun şanlı ordusunun vatan ve bağımsızlığı uğruna neler yapabileceğini tüm dünyaya göstermiştir. 30 Ağustos Zaferini bize armağan eden kahramanlıklarla dolu tarihimiz, yeni bir çığır açan bayrağımız, korkusuzluğun, yurtseverliğin, bir efsanesi, bir destanı olmuşlardır. Sonsuza dek minnet ve şükranla anılacaklardır. Bu tarihi gün vesilesiyle ulusça basta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, dava arkadaşları ve aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, hatıraları önünde bir kez daha saygıyla eğiliyor, şükranlarımızı sunuyoruz Ruhları şad olsun.” Dedi.

KAYMAKAM FATİH AKSOY KUTLAMALARI KABUL ETTİ.

Ödemiş İlçe Kaymakamı Fatih Aksoy 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle, İlçenin Hükümet meydanındaki ilk törenin hemen ardından, Kaymakamlık hizmet binasında törene katılanların tebriklerini tek tek kabul etti. Aksoy  Kaymakamlık binasına gelenlerin tek tek 30 Ağustos Zafer Bayramlarını kutladı.

TÜM ŞEHİTLER İÇİN KUR’AN TİLAVETİ VE DUALAR OKUNDU.

Ödemiş İlçe Kaymakamı Fatih Aksoy ve beraberindeki Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, Ödemiş İlçe Jandarma  Bölük Komutan Vekili Jandarma Kıdemli Başçavuş, Ödemiş Cumhuriyet Başsavcı Vekili Merve Kiprik ve Ödemiş Emniyet Müdürü Hasan Özge ile birlikte  kamu kurum ve siyasi parti temsilcilerinde katılım gösterdiği etkinliklerin devamında Ödemiş İlçesi Zungurlu mezarlığında okunan Kur’an Tilaveti ve tüm şehitler adına yapılan duaların ardından Protokol şehitliklerdeki kabirlere çiçek bıraktılar.

Haber: Turgay  Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ