Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Gönüllü Çevreciler Gölcük Yolunu Temizledi

Reklam

Ödemiş Belediyesinin öncülüğünde çevreciler dün sabah saatlerinde ilçeye bağlı Gölcük Mahallesinin Avcılar çeşmesinden başlayarak Ödemiş’e uzanan karayolu etrafında 15 kilometrelik yolu yaya olarak çöpleri temizleyerek farkındalık çalışmasını gerçekleştirdiler.

“BU DOĞA HEPİMİZİN”

Çevre gönüllüleriyle birlikte ülkenin ve Ödemiş  bölgesinin ender güzelliklere sahip olan Gölcük Mahallesi yolunda yaklaşık 15 kilometrelik güzergahta temizlik çalışmasını gerçekleştirdiklerini belirten Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş “Yolun sağında ve solunda araçlardan atılan ya da piknik yapıldıktan sonra atılan atıklarla cam şişesiyle, kâğıdıyla, plastik şişeler gibi oluşan kirliliği, gönüllülerle, ve çevreye duyarlı arkadaşlarımızla, Belediye işçi arkadaşlarımızla temizlemeye çalışıyoruz. Kirleten arkadaşlarımıza uyarı olmasını istedik. Siz kirlettiniz, biz temizleyelim değil de, birlikte kirletmeyelim mesajını vermek istedik. Bu doğa hepimizin. Doğamızı sahip çıkarsak doğada bize sahip çıkar.” dedi.

“YAPILAN ÇALIŞMAYA KENT KONSEYİ ve EFE DAĞCILIK KULÜBÜ OLARAK DESTEK VERDİK”

Etkinliğe katılım sağlayan Ödemiş Kent Konseyi Başkanı ve Ödemiş  Efe Dağcılık Kulübü Başkanı Mehmet Taşlı “Bölgemizde özellikle Gölcük yolu üzerindeki araçların girdiği ceplerde vatandaşlarımızın dinlenirken, vakit geçirirken attıkları çöplerin yarattığı çevre sorunu ve riski için böyle bir etkinlik düzenlendi. Bu etkinliğe bizde Kent Konseyi ve Efe Dağcılık olarak destek veriyoruz. Vatandaşlarımızdan ricamız şu yaşadığımız çevreye sahip çıkalım temiz tutalım. Herhangi bir olumsuzluk yaratacak çöp gibi olumsuzluklardan kaçınalım. Çevreye sahip çıkalım.” dedi.

“15 KİLOMETRELİK ALANI GÖNÜLLÜ ÇEVRECİLERLE BİRLİKTE TEMİZLEYEREK FARKINDALIK ÇALIŞMASI YAPTIK”

Ödemiş Belediyesinin çağrısı üzerine gönüllü olarak çevreyi temizlediklerini belirten Gölcük Mahallesi sakinlerinden Leyla Aynalı yaptığı açıklamada “Belediyemiz böyle bir etkinlik yaptığı için çok mutluyuz. Gölcük yolumuzun böyle bir temizliğe ihtiyacı vardı. Plastik ve cam şişe çok fazla, cam şişenin yangın çıkarmada rolü çok fazla, insanlarımızın duyarlı olmasını istiyoruz.” dedi.

Ödemiş’te çevreciler sabah saatlerinde Gölcük istikameti tarafından Avcılar Çeşmesi mevkiinden başlayarak yaklaşık 15 kilometrelik yolun  her iki etrafında, seyir tepeleri ve teraslarda, temizlik çalışmasını gerçekleştirerek yollara atılan cam şişe, plastik şişeler ve çeşitli atılan çöpleri temizlediler.Gönüllü çevreciler ayrıca yol kenarında bulunan, bozulan trafik yol levhalarını düzelterek duyarlılık gösterdiler.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ