Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Kiraz’ın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 99. Yılı Törenle Kutlandı

Reklam

Kiraz İlçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 99. Yıldönümü Şehit Birol Uysal parkı Cumhuriyet Meydanında yapılan törenle gerçekleştirildi.

Program kapsamında ilk olarak Çelenklerin konulması, bir dakikalık Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması günün anlam ve önemini anlatan konuşmanın Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar Kutlu tarafından okunması ve Halk oyunları gösterisi yer aldı.

Törende konuşan Kiraz Belediye Başkanı Kutlu konuşmasında Kiraz’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 99. Yılı olan 1 Eylül’ün Kirazlılar için var oluşumuyla, yok oluşunun bir dönüm noktası olduğunu belirtirken “1 Eylül acıyla, çileyle, yoğrulan bu toprakların gerçek sahipleri olan Atalarımızın duyduğumuz minneti dile getirmek için bir vesiledir. Esaret altında olmaktansa ölümü tercih eden şehitlik mertebesini kendine şeref madalyası gören bu evlatları hür yaşama imkanı kazandırmıştır. Bize düşen şehit kanıyla sulanan bu topraklarda yaşamanın haklı guru ile hep birlikte yolumuza devam etmek ve ecdadımızın bize bıraktığı güzel memleketimiz için çok çalışmaktır.” dedi.

Kiraz’da gerçekleşen ilçenin düşman işgalinden kurtuluşunun 99. Yılı kapsamında Efelerin gösterisi yer aldı. Ödemiş İlkurşun Efeleri, Ödemiş Kuvayi Milli Mücadele Derneği efeleri ve yine bu derneğin üyelerinden  Ödemiş’ten gelen törenin tek bayan efesi Nedime Güngör zeybek oyunuyla alkış aldı.

Kiraz’da yapılan törene, Kiraz kaymakamı Onur Titiz, Kiraz Belediye Başkanı Salih Özçınar  Kutlu, Kiraz İlçe Jandarma Komutan vekili Kıdemli Başçavuş  Satılmış Gebedek, ilçedeki çeşitli siyasi parti temsilcileri ve ilçedeki kamu kurum temsilcileri katıldılar.

Haber: Turgay  Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ